Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tyúk mennyit eszik egy nap?...

Tyúk mennyit eszik egy nap? Összességébe.

Figyelt kérdés
Átlagtyúk átlagkertbe. Semmi extra. Arra volnék kíváncsi, hogy egy nap mennyit eszik? Összesen. Hány dekát, avgy nem tudom, hogyan mérik ezt. Csak mert itt szépen elkapirgálnak, magot is kapnak, de ha valami extrát kapnak a nap végén, pl szárazkenyér vízbeáztatva, akkor úgy rontanak rá, mint az éhenkórászok.

2013. júl. 24. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 10 tyúkom van. 10-en reggelente kapnak egy nem teljesen tele fángli darát. Ha nem tudod mi az a fángli akkor írd be googlebe és képen kiadja. Van hogy azt sem eszik meg teljesen. Zöldből korlátlanul adom nekik, délelőtt délután kapnak. Ha szépen megeszik minden részét, akkor oké, de van hogy nagyjából csipkedik le a levelét. Másnap már ki kell vinni a piszokkal együtt mert fonnyadtan nem kell neki. A kenyérre meg konyhai hulladékra nekem is rám jönnek, nekik az finom csemege. Na azt bármikor adhatok nekik, megeszik. Minden másnap összegyűlik az egy vödör konyhai hulladék. Kukoricával etesd őket semmi búza, és akkor szép sárgájuk lesz a tojásban. Zöldből meg a leveleset szeretik a legjobban. Bodzaág muhar, porcsin, ezeket.
2013. júl. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79 et
2013. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon kösz, 1-es. A bodza újdonság. Nem tudtam, hogy szeretik. Itt rengeteg nő, úgyhogy kipróbálom. :)

Megnéztem a fánglit. Itt épp van egy rozsdás, úh lemértem: egy fángli = 3 db 250gr-os tejfölöspohár. Csak hogy az igazi mértékegységeknél maradjunk. :))

Nálam a 3 tyúk kap napi kb 3/4 tejfölöspohárnyit.

És akkor most jó lenne valaki, aki ki bírja számolni, hogy kinél-kinél egy tyúkra mennyi tejfölöspohár-adag jut és átszámítva ez fánglira, mennyi. :)) De assezm én jelentősen túletetem enyéimet. Kik közbe kinn vannak egész nap és vígan bogarásznak.

2013. júl. 25. 16:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy valamit érdemes tudni: a tyúkok MINDIG éhesek :D még akkor is ha már félreáll a begyük. Ha van levesből olyan, amit ti nem esztek meg ( hagyma, zeller ) azt nagyon szeretik, ezen kívül érdemes zöld leveleket mondjuk marharépa levelet vagy egyszerűen saláta/sóska levelet adni nekik, mert sok benne a vitamin, az enyémek nagyon szeretik. Most már csak négyen vannak, naponta egy marék zöld levélen szívesen csámcsognak el.
2013. júl. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neked is kösz! Igen, ez feltűnt, hogy mindig tudnak enni. De ezek szerint ez a normális. És ahogy a fentiekből kiolvasom, az is normális, hogy ha tehetik, válogatnak. :)
2013. aug. 2. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!