Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papagájnak mi a baja?

A nimfa papagájnak mi a baja?

Figyelt kérdés
Két hete a papagájunk egész nap visong, ideges. Egyszerűen nem tudom mit csináljak vele mikor mindent ugyanúgy teszünk, mint eddig (kiengedjük naponta, ugyanaz a kajája, a ketrece, minden.) Arra gondoltam esetleg kamaszodik. VAgy ez butaság?
2009. okt. 27. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egyedül van akkor valószínűleg társra vágyik, vegyetek hozzá egy másikat!
2009. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ideges. Mennyi idős a madár?


Ha fiatal, akkor lehet, hogy hím. Nimfák hímjei 3 hónaposan kezdnek el füttyögni.


Nekem is egész nap visítozik és kiabál, mert még nem tudja elénekelni a dallamot, hogy szépen hangozzon!


Nagyon sokat gyakorol! amikor bent vagyunk nála, akkor egyfolytában énekel!


Pár hónap alatt kialakul a saját éneke és azt fogja majd kiabálni.


Ha párja van, akkor sokkal kevesebbet dalol!

2009. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk párt neki. A tükör elé raktuk,hogy azt higgye nincs egyedül.

Kb. 3 hónapos körüli a madár.

Most alakul ki az éneke? Ó te jó ég akkor mindig ilyen hangos lesz? :S

2009. okt. 28. 11:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sőt ha még csak most 3 hónapos, akkor ez a füttyögés hamarosan ritmusos énekbe megy át és még jóval hangosabb is lehet ennél!


Egy idő után már egész nap csak énekelni fog!


Még nem alakult ki nála, hogy milyen éneke lesz, ezért gyakorol sokat!


Viszont ez a legalkalmasabb időszak, amikor meg lehet tanítani egyes hangokra, esetleg szavak kimondására!


Nekem a kínai törpefürj kakas hangját tanulta meg és ma ezt a tudtomra is adta azzal, hogy egész nap azt ismételgette!


A legelső szót/hangot tanulják meg a legnehezebben, majd az összes többit már könnyen elsajátítják!

Én is most kezdem el tanítgatni neki egy szót!


Ebben a korban nagyon fogékonyak a tanulásra!


A helyedben elkezdenék neki egy könnyen kimondható szót, például "szia" megtanítani és, ha már szépen mondja, akkor jöhet a többi.


ha sok szót ismer és ismételgetni is, akkor már mondatokra is lehet tanítani.


De minél egyszerűbb és rövidebb legyen!

2009. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy kb:3hónapos ,de ő akkor gyakorolja a nevét mikor nincs bent senki a szobábán.
2009. nov. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!