Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A Zebra Pinty enekel vagy...

A Zebra Pinty enekel vagy csak csipog? Feltetlenul muszaj parban venni oket vagy elvannak egyedul is?

Figyelt kérdés
Nagyon edes madarkak,kismeretuek es szinesek. Azt szeretnem tudni,hogy zek enekelnek vagy csak csipognak? Ugy dontottem,hogy vennek egyet,viszont azt is olvastam,hogyha egyedul vannak az szamukra teljesen kinzas.. Nem tudom mi tevo legyek,muszaj lenne akkor parban venni oket vagy sem.. Es ha igen akkor szukseges,hogy ellentetes nemuek legyenek? Eloszor gondoltam kanarira de azok nem tetszenek annyira (azok tudom,hogy enekelnek,a BAKK),de kivancsi vagyok,hogy ezek is vagy csupan csipognak,mint pl. a papagaj?!...

#madár #éneklés #Zebre Pinty #egzotikus madarak
2013. aug. 15. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A zebrapintynek alapból egy trombitáló csipogása van. De a hímek énekelnek is.

http://www.youtube.com/watch?v=TaC6D1cW1Hs



Ha egyedül tartod, akkor az állatkínzás.(De ez minden más, a kereskedésben kapható madárra igaz. A kanárira is.)

Az nem szükséges, hogy a társa ellentétes nemü legyen. Akár több azonos nemü madarat is tarthatsz együtt. Csak arra vigyázz, ha van egy ellentétes nemü pár, akkor ne legyen velük egy harmadik madár.

2013. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hangjuk csipogásnak nevezhető talán bár inkább dudáló hangnak vevezném
2013. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mint a kenetlen talicska :)

Az is fontos,hogy a lehető legnagyobb kalitkát biztosítsd nekik.Minél több a mozgáslehetőségük,annál jobban érzik magukat.Egyébként ajánlom őket,nagyon szeretetre méltó,kedves kis madarak.Nekem évtizedekig volt.

2013. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem a tójó mindig kettőt csipogott egymás után, a hím pedig magas hangon énekelt és mindig egyre mélyebb lett a hangja egy ének alatt.

És párban muszáj venni őket.

Nekem párba voltak, a hím megdöglött és vettünk a tojó mellé másik hímet, de mire meghoztuk a tojó utána pusztult bánatába :S

2013. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem volt 3 zebrapintyem .2 nőstény és 1 hím. Mi télen bent tartottuk őket a nappaliba ,tavasz vége felé pedig kitettük őket a kinti nagy kalitkába. Jól elvoltak. Az egyik nőstény hamar elpusztult a másik pedig folyamatosan rakta a tojásokat, de egyik sem kelt ki, mert a hím kitolta a fészekből. Aztán idővel a másik nőstény is elpusztult. A hím az jóval tovább élt mint a 2 nőstény együttvéve, viszont elvolt egyedül, hisz a macskák szórakoztatták amikor a bicikliről nézték őt. Igazábó sokkal csendesebbek voltak 3am mint egyedül. Télen velem nézték szép csendben a Ne szórakozz Zohannal-t. Szerintem legyen 2 darabod, akkor nem kell szórakoztatnod majd. -Télen az egyik macska beszökött a házba és mindjárt a madár felé vette az irányt, de nem bántotta, csak a kalitka mellé feküdt és nézte-
2013. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!