Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájnak méreg a só?

A papagájnak méreg a só?

Figyelt kérdés
Valamikor galambászkodtam (is), és így tudom, hogy a galamboknak kell bizonyos mennyiségű só. Most olvastam egy kérédsnél, hogy a papagájoknak a só mérgező. Valóban ekkora különbség lehet a két faj között?
2013. szept. 26. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Neked is mérgező, csak te sokkal nagyobb vagy :D Ha a testömegedhez képest legyűrsz 1g/kg sót, akkor meghalsz. Ez gondolom a papagájokra is ugyan így érvényes, mert a biológiai alapja annyi, hogy ha a véráramba sok só került, akkor felborul a vízháztartásod az ozmózis jelensége miatt. (Értsd: a sejtekből visszaszívja a vizet az erekbe, ez pedig megemeli a vérnyomást, a többit el lehet képzelni...)

Ez ugyan így működik a papagájra is, ki lehet számolni, hogy az ő kicsi tömegéhez képest nagyon kevés só is ártalmas lehet. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a papagáj szervezetének nincs szüksége semmi sóra, de annyi bőven megtalálható abban amit eszik.

2013. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ismerősöm nimfája azért halt meg,mert a lakásban szabadon tartott madár jól bekajált sós sajtból.
2013. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!