Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagájnak nincs éles...

Melyik papagájnak nincs éles vágó hangja?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék venni papagájt, de olyan kellene aminek nincs olyan erős hangja, mert csak csendes környezetben tudok tanulni. Melyik fajta papagájnak van ilyen tulajdosága?
2009. nov. 9. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
ha jól tudom, a pinty csak "töfög"
2009. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
de a pinty nem papagáj drágám :D egyébként szerintem leginkább a halott papagáj :D
2009. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ja, bocsi hát nem vagyok egy ornitológus :P
2009. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy milyen hangos egy papagáj, egyedül a gazdin múlik, mondom ezt úgy, hogy én tenyésztem őket. Szerezz tenyésztőtől fiatal madarat, játssz vele, legyen neki mindig elegendő kajája és vize, mert akkor nem fog visítozni, ha már kong a gyomra az ürességtől és majdnem kiszárad a víz hiányától, persze kapjon gyümölcsöt is a normál kaja mellé. Az én madaraim nyugisak, és jól neveltek. A fiú papagájoknak dallamosabb a hangja, mint a lányoknak, viszont gyakrabban hallatják is, őket meg lehet tanítani hangutánzásra is, a lányok jellemzően csendesebbek. De mint írtam, nagyon sok múlik azon, hogy a gazdi hogy neveli. A fiatal, tenyésztőtől beszerzett példányt könnyebb tanítani, mint egy vadabb, félénkebb, kereskedésből vett ki tudja, honnan származó madarat, de az utóbbit se lehetetlen nevelni, csak kicsit több munka.
2009. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
a lány papagájok tapasztalataim szerint inkább rikácsolnak... szóval ha lehet inkább fiút
2009. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Ez épp fordítva van, mivel a tojók nem énekelnek csak a hímek ezért a hímek rikácsolnak és a tojók nem.
2009. nov. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!