Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hím vagy a nőstény hullámos...

A hím vagy a nőstény hullámos papagáj a szelídebb?

Figyelt kérdés
(köszi az értelmes válaszokat)

2013. okt. 20. 16:15
 1/4 A kérdező kommentje:
*tojó
2013. okt. 20. 16:17
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Hím.
2013. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ádzsika ***** válasza:
100%

Valóban általában a hímet mondják szelídebbnek, de szerintem ez egyedfüggő és szerencse dolga.

Nekem idáig két tojócskám és két hímecském volt, illetve van (plusz az ő fiókáik), de mindkét párocskából a tojó bizonyult kedvesebbnek és barátságosabbnak - vagy legalábbis hízelgősebbnek.


Első hímecském egy abszolút békés, áldott kis lélek volt, aki tiszta szívből imádta az ő házsártos asszonykáját - velem viszont nem törekedett különösebben jó viszonyra, bár egyáltalán nem félt tőlem. Igaz, a párja ki is sajátított magának teljesen, és féltékenyen ügyelt arra, hogy mindketten csak őt imádjuk (a hímecske is meg én is), egymáshoz lehetőleg ne legyen semmi közünk. :-))


Jelenlegi tojócskám hasonlóan hízelgős és bújós madárka (amikor épp olyan kedve van), és pont olyan féltékeny, mint Nagy Elődje. A hímecském viszont kicsit se hasonlít a korábbira : bőven elmúlt egy éves, de még mindig nemigen lát mást a világból saját magán kívül. Önző és önfejű, hihetetlenül makrancos és akaratos, sértődékeny madárka - ráadásul úgy csíp, mintha nem is hím lenne, hanem tojó. :-))


Az első párocskámnál fiókák is születtek annak idején : náluk is azt tapasztaltam, hogy a tojócskák talpraesettebbek, okosabbak, játékosabbak és kedvesebbek voltak, mint a hímek.


Ezzel együtt és ennek ellenére : ha most készülsz madárkát venni és magányosan tartanád (ami egyáltalán nem jó a madárnak, bármilyen nemű), inkább hímet válassz, mert tojót végképp nem jó ötlet egyedül tartani. Ugyanis előbb-utóbb tojni fog szegényke akkor is, ha hímet sose látott, a fiatlan tojásokért pedig ugyanúgy megszenved, mint a fiasokért. Ha lelkiismeretes gazdi akarsz lenni, ne tedd ki ennek az élménynek a madaradat !


Legjobb volna persze eleve párban tartani őket, első perctől kezdve, mert az ő kis életük csak így lehetne teljes (a körülményekhez képest).

2013. okt. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. okt. 21. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!