Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tegnap vettem egy fiú nimfát...

Tegnap vettem egy fiú nimfát a lány mellé. A tojót érdekli a hím, viszont az rá se hederít. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Idővel majd megszereti a tojót? Van rá 3sély hogy legyenek fiókák?

2013. okt. 22. 15:58
 1/2 Ádzsika ***** válasza:

Várj türelmesen ! Mit akarsz egyetlen nap után???


Úgy tűnik, fogalmad sincs a madárkák összeszoktatásának szabályairól és lehetőségeiről... Ez csak azért szomorú, mert közben már fiókákról álmodozol. Az nem úgy megy, hogy összezárok közös ketrecbe egy tojót meg egy hímet, aztán egyszer csak lesznek majd fiókák!


Vedd az időt meg a fáradságot, és nagyon alaposan nézz utána a neten mindennek, amit a nimfák tartásáról, viselkedéséről, szaporításáról el lehet érni!

Ajánlom a Háziállat Magazin "Dr. Háziállat" rovatát: ott évekre visszamenőleg elolvashatod a másoknak adott válaszokat a nimfás kategóriában, és nagyon sokat tanulhatsz belőlük.


Szintén ajánlom a "lap.hu" oldalak közül a nimfásat: itt ugyan több az angol nyelvű ismertető, mint a magyar, de azért magyarul is találsz néhányat, ha nem tudsz eléggé angolul.



Feltétlenül tanulj és tájékozódj, mert a kérdésed arra vall, hogy még van mit - és másképp nem lehetsz felelős, jó gazdája a madárkáidnak.

2013. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én nimfa hímem, már a vásárlás napján elkezdett udvarolni a tojónak. Azóta is harmonizáló pár, ennek már 12 éve.


De ez nem tekinthető szabálynak, hiszen minden madár egy egyéniség.

Adj időt a hímnek, hogy megszokja az új környezetét, és aztán az új párját.


Én is azt ajánlom, hogy tájékozódj a nimfákról. De én javaslom az internetet. Annyi hülyeséget írnak, hogy sokszor csak fogom a fejem. Legjobb ha könyveket olvasol. A többit meg majd ki fogod tapasztalni.


Az én első könyvem, a "Vargha Béla: Kisállatok a lakásban" volt, aztán más könyveket is elolvastam.

Mostanra van annyi tenyésztői tapasztalatom(És nemcsak a nimfákkal kapcsolatban.), hogy ki tudom szűrni a netes cikkekből a hasznos információkat.

2013. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!