Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagáj idomítható?...

A hullámos papagáj idomítható? És ha igen, mit lehet neki adni jutalomfalat gyanánt?

Figyelt kérdés
?

2013. okt. 24. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet csak nehezen és nagyon sok időbe is telhet. Nekem nimfám van tud három trükköt és sajna megtanulta a kocsi riasztójának a hangját. Nagyon kíváncsi és ez álltal egész könnyű volt betanítani.Azt a madarat akit nem érdekel semmi annak nem túl sok esélye van rá.

Adhatsz neki szotyit pl.

2013. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, idomíthatóak.


Én fürtös kölessel jutalmazom őket, ha jó dolgot tesznek. Szotyit ne adj neki. Az egyik papagáj nálam odavan a sajtért, ha tehetném azzal jutalmaznám, de ezt nem lehet nekik gyakran adni, így marad a köles.

Türelemmel bármilyen egyszerűbb feladatra megtaníthatóak. Én főleg logikai játékokat szoktam nekik adni. Az egyik pedig beszélni is megtanult.

2013. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ádzsika ***** válasza:

Hány madárkád van, Kedves Előttem Szóló?

Biztos rengeteget foglalkozol velük, ha nem magányos madárka is megtanult nálad beszélni.


Milyen sajtot adsz a kis sajtimádónak?

Én ezt még sose mertem próbálni, mert félek az esetleges tartósító szerektől. (A magam számára előre csomagolt, szeletelt sajtokat szoktam venni.)

Hálás lennék, ha egészen pontos választ adnál, a sajt és a gyártó nevével, hogy biztosan tudjam, mi az, ami nem árt. Előre is köszönöm.


Szotyit én sem adnék hullámos papagájnak - bár egyszer kaptam ajándékba egy lengyel gyártmányú magkeveréket, és abban igenis volt szotyola. (Megették a galambocskák, nem mertem a picinyeimnek adni.) Lehet, hogy a lengyel hullámoskák tudnak mit kezdeni a szotyival, de a mieink szerintem nem, mert nem tanulták meg az apukájuktól, hogy azt hogyan kell felbontani.


Az enyémeknek egyik kedvenc magkeverékük a PRESTIGE alapelesége: abban van sáfrányos szeklice is, sok minden más mellett. Ez fazonra ugyanolyan, mint a szotyi, csak valamivel kisebb és fehér. SOHA, egyik madárkám se nyúlt még hozzá egyetlen szemhez sem. Nyilván nem tudják, mit kell vele csinálni. Úgyhogy a szotyi sem lenne jó jutalomfalat, én is azt mondom.

2013. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Két hím papagájom van, kedves harmadik. :) Az egyik egy éves lett nem régen, a másik egy hónappal fiatalabb.


Teljesen más természetűek, így máshogy is kell velük foglalkozni. :) Szotyi (az idősebbik) szeleburdibb, bohókásabb, így ő két hét alatt megtanult kézre ülni, imád velem puszilkodni, állandóan szerelmet vall, hiszen a szeretlek, szia a kedvence mondata. :) Amúgy úgy tanulta el, hogy párommal beszéltem telefonon és ezt a búcsúzást hallotta legtöbbször. Eleinte nehéz volt kivenni, majd végül teljesen megtanulta. Azóta rengeteg új szóval gyarapodott a repertoár. :) Mogyi (második kismadaram) jóval higgadtabb, ő csak akkor ül a kezemre, ha Ő úgy szeretné, vele csak finoman pusziszkodunk.


Sajtból sima Spar-os trappista sajtot adok, amit frissen vettem. Ilyen háromszög alakú darabokban lehet kapni. Mindig megszagolom, alaposan megvizsgálom, hogy nincs e rajta penésznek az apró jele sem. Egy negyed körömnyi darabot adok kettejüknek. Minden ilyesmi ételt a kezemből kapnak (gyümölcsök, zöldségek, tojás, sajt, fürtös köles). Így tudják, hogy a kezem bizony nem csúnya rossz dolog és sokkal jobb így falatozni. Általában az új ételektől még félnek. Pl. nyáron amikor a görögdinnye kóstolásán volt a sor, előbb megmutattam nekik, hogy bizony milyen jóízűen lakmározok belőle. Túl kíváncsiak, így ők is megkóstolják, aztán rájönnek, hogy milyen finom. :)


Magkeverékből Versele-Laga márkájút adok nekik mindig, az egyik sima, a másik premium gyümölcsös, plusz egy noname fürtös köleses keveréket. Mindig összekeverem ezt a három fajtát. Nagyon szeretik.


Szotyit azért nem szabad nekik adni, mert túl olajos. Könnyen elhízáshoz vezet.


Amúgy hiszed vagy sem, kedves utánam/előttem szóló, nincs velük egetrengető idő aktívan foglalkozva. Sajnos egyetem és munka mellett általában sötétedés után érek haza, így az esti órák a mieink. Beszélgetek velük, térülök, fordulok, mindig van hozzájuk szólva. Ha itthon vagyok, a kalitka nyitva van, így bármikor ki-be mászkálhatnak, egyedül takarodó idején kell bemenniük, hogy elkezdjék a lefekvéshez készülésüket. A kalitka az íróasztalon van, én mellettük szoktam általában használni a laptopom. Kijönnek, szaladgálnak az asztalon, felmásznak a kalitka tetejére, onnan át a polcra, onnan figyelnek és közben ledobálnak pár kis dolgot, hogy utána élvezettel nézzék, ahogy visszaadom nekik. A legjobb móka, ha az asztalról is lerepül és én hajolhatok utána. Minden az ő játszóterük. Folyamatosan szóval tartanak, én pedig a térdemre ültetem őket és beszélgetünk, puszilkodunk. Vagy egyszerűen csak énekelnek, miközben én pötyögök. Nem az aktív foglalkozás kell nekik főleg, hanem csak a fizikai jelenlét. Mert hiába süt a nap, ha egyedül vannak csak egymással elcsipognak, de főleg pihennek. Ha én is ott vagyok, akkor mehet a játék.



[link]


Ez egy nagyon hasznos oldal, van külön füle a kiegészítő kajáknak, számomra sok külföldi oldalon való böngészés után is ez a legkorrektebb. :)

2013. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ádzsika ***** válasza:

Köszönöm a részletes választ, Kedves Szotyi-Mogyi Gazdi. :-))

Küldtem neked privát üzenetet.

2013. okt. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!