Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagy papagáj rajongó vagyok...

Nagy papagáj rajongó vagyok és szeretnék ara papagáj tojásokat. Tudtok írni olyan helyeket ahol belehet szerezni ilyen tojást?

Figyelt kérdés

2013. okt. 29. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Csak "dísznek"? Vagy ki akarod őket keltetni ?
2013. okt. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom mit csinálok, és egy állat gondozótól kaptam a tanácsot hogy tojásokat vegyek ne pedig egy kifejlett arát. Mert a tojást magad költöd ki a madár téged fog tekinteni az anyjának és könnyebb lesz betanítani. És azt is mondom hogy egy ara 5 éves ember agyával rendelkező állat. Úgy hogy olyan az ara mint egy gyerek. És ha érdekel milyen rendkívüli ez a madár nézz a youtube-on madár bemutatót!
2013. okt. 30. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem szabad papagájt tojásból keltetni!!!!!
2013. okt. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért? A tenyésztők is tojásból költik ki.
2013. okt. 31. 12:34
 5/11 Ádzsika ***** válasza:
55%

Amíg ennyi fogalmad van a madarakról, és ennyire veszed figyelembe egy fióka legalapvetőbb érdekeit és szükségleteit (amikről nyilván fogalmad sincs, így nehéz is lenne tekintettel lenni rájuk), addig Isten mentsen meg minden madárkát attól, hogy a kezedbe kerüljön!


Előbb tanulj, tájékozódj, ismerkedj madarasokkal, és csak utána álmodozz arról, hogy magad is madaras gazdi szeretnél lenni.

2013. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Biztos egy tenyésztő vagy vagy már költöttél ki ara tojást de hadj mondjak valamit itt ülök a konyhába és nézem a turmixgépet mellete egy fecskendőt és várom hogy házhoz szálítcsák az incudatort. És a nyári szünetet is várom mert kb. 1-2 hónap mire kikell a cuki ara és éjjel nappal etetni, gondozni kell és egy 6.d osztályos kisgimnazista tanulónak csak a nyári szünetben ér rá. Ja és ott van a szobám egyik sarkában egy ara kalitka meg egy kamikaze melhám ara méretre. A fürdő szobában van kettő nimfa és kettő hullámos papagájom. A nimfák kicsit idősek a mert ajándékba kaptam de a hullámosokat akkor kaptam mikor csak foltokban nőtt a tolluk.
2013. nov. 2. 13:27
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Noémi!


Az ARA papagájok úgynevezett CITES egyezmény alá tartozó madarak, így nem lehet úgy tojást venni mint a tyúkoknál amiket utána kikeltetsz, már csak azért sem, mert nem olyan egyszerű sem a keltetésük sem a fiókák kézzel nevelése.


Ezeket a madarakat a tenyésztőnek be kell jelentenie (minden fészekaljat és minden fiókát), speciális jelöléssel kell ellátnia (úgynevezett zárt gyűrűvel) és az eladást is be kell jelentenie a minisztérium felé. Akárcsak a vásárlónak a vételt. Ezt tojás esetén (aminek a kereskedelme amúgy is tilos) nem lehet ezt megtenni, ergo nem találsz senkit aki tojást adna el neked. Esetleg csak olyasvalakit aki becsapna téged egy terméketlen lúdtojással.


A keltetése akár egy egy tojásnak is egy ipari keltetőt igényelne ami több százezer forint. Ugyancsak az INKUBÁTOR is egy 70.000 forinttól kezdődő berendezés, amit egyetlen fióka kedvéért még az sem venne meg akinek olyan sok pénze van, hogy nem tud vele mit kezdeni.


A madár amit tojásból géppel keltettek és neveltek NEM lesz szelídebb mint egy "hagyományos" tenyésztő által kézzel nevelt madár. Sőt, ez a legrosszabb ami csak történhetne vele, egy identitás zavaros madár lenne belőle, felnőtt korában tolltépős és agresszív. Ugye nem ezt akarod?


Szóval szerintem várj még az álmaiddal, évek tudása szükséges egy ilyen madár tartásához, beszerzéséhez. Addig javaslom az ez irányú könyvek olvasgatását és sűrűn látogass meg olyan embereket akik ezzel foglalkoznak, szerezz tapasztalatot náluk.

2013. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Húúúú ezt nem is tudtam még jó hogy figyelmeztetél talán még nem készültem fel rá! Amúgy is egy kicsit el hamarkodtam. Csak a testvérem tud az egészről aki fogorvosi aszisztens és haza hozott pár fecskendőt és turmix gépe mindenkinek van. Egy incubagort kölcsön kaptam az ismerősömtöl ara kalitka meg mindig is volt nekünk vagyis egy bazi nagy hullámos kalitkam amiben tizenöt hullámos papagáj fér nem tom minek vettek akkorát a szüleim mikor vettek KÉT hullámos papagájt. Most abba vannak a nimfáim meg a hullámosaim.
2013. nov. 6. 21:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Talán még fiatal vagyok egy ara neveléséhez meg gondozásához így várok egy kicsit és majd még írok ha készen állok amúgy is szüleim semmit nem sejtenek az egész beszélgetésről meg az aráról
2013. nov. 6. 21:43
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Csak szólok, még mindig nem vagy elég felkészült
2014. márc. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!