Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kinek van hullámos papagája?

Kinek van hullámos papagája?

Figyelt kérdés
Az mesélne róla? :)
2013. nov. 16. 23:30
 1/5 ivcs ***** válasza:
100%
túl hangosak, és ahogy repkednek meg esznek, tiszta piszok minden a kalitka körül, meg a kalitka takarítás is fárasztó, de egyébként aranyosak
2013. nov. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Reggelente madárcsicsergésre ébredek, egész nap betöltik a házat vidámságukkal, igaz, hogy elég macerás őket takarítani, de nekem bőven megéri.

Ketten vannak, fiú és lány, és gyakran vakarásszák egymás fejét meg csőröznek. A fiú gyakran addig csicsereg, amíg a lány álomba nem merül. De amíg egyedül volt nekem a kislány, addig engem bogarászott meg puszilgatott. :)

Van, hogy éjjel spontán megrémülnek valamitől, és elkezdenek a kalitkában repkedni, verdesni amire általában rémülten riadok fel, de soha nem tudnék rájuk igazán haragudni. Ja, és MINDENT DE MINDENT meg-, és szétrágnak. :)

Regényeket tudnék írni róluk, de most ennyi jutott eszembe hirtelen.

2013. nov. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két bohóc a szobatársam. :) Hamarosan egy éve lesz, hogy itt vannak. Imádnivalóak, minden nap más, mint a többi. Egyszerűen csak ülök és nézem őket és már az egyszerű tollászkodásuk is boldogsággal tölt el. Két rosszcsont legényről van szó. :) Teljesen más a személyiségük, nagyon érdekes ezt látni. Kézhez vannak szoktatva, sokat puszilkodunk, játszunk hármasban. Jó látni a napi kis rutinjukat, rettentő okosan szoknak bele dolgokba. Pl. ha felkapcsolom a kisvillanyt, akkor tudják, hogy hamarosan eljön a lefekvés ideje, szépen elhelyezkednek, ki-ki a maga hintáján, tollászkodnak és várják az alvást. Az egyik madaram megtanult beszélni, haláli forma, amikor nyomja a szövegét. :)

Valóban járnak kosszal, de melyik állat nem? Takarítani kell, két heti porszívózás amúgy sem árt. A kalitkát is szépen tisztán lehet tartani és megfelelő játékokkal nem szednek szét semmit. Legalább is nálam állandóan kint mászkálnak az asztalon, polcon, amikor itthon vagyok, de mindenütt van nekik játék, így nem rongálnak. Csiripelni nappal szoktak, ami szerintem egyáltalán nem zavaró. Simán lehet tanulni mellettük. Mondjuk délutáni hancúrozást érdekes beiktatni, de letakarással megoldható, hogy csendben legyenek. ;)

Rengeteget tudnék még róluk mesélni, most hirtelen ennyire futotta. :)

Szerintem remek házi kedvencek, nem túl hangosak, bohókásak és nagyon szerethetőek. Minden bánatom elszáll velük. :) 19L

2013. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 hullámosom van (3 pár) ebből 2-t még 7-8 napos korukban sóztak rám, hogy neveljem fel ha akarom, vagy hagyjam ott és majd a többi madár szétveri ha kirepülnek..Így került hozzám két kis kopasz madárka akiknek éppen kezdett nyílni a szeme. Az elején még 2-3 óránként etettem nevelőtáppal éjel-nappal (suli mellett fárasztó volt kicsitaz éjszakázás), mindenki szidott is érte, hogy miért fárasztom magam úgyse maradnak meg. De szerencsémre egészségesek voltak és gyorsan nöttek, egy hónaposan már kirepültek és azóta is aranyos, kezes kismadarak (mindketten hímek). Most kaptak ősszel 2 kislányt maguk mellé. Mellettük van még egy teljesen vad hulli pár is, és egy pár nagyobb madárka(nimfák, énekesek, kecskék, sándorok)
2013. nov. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem van hullámosom, és egy igazi bohóc:a hintáján fejjel lefelé lóg, a csengőjének csiripel, és sokszor nézegeti magát a kis tükrében, Az itatójába belerakja a lábát, ha közel megyek hozzá mindig nagyon cuki szemekkel néz rám, ha kiakarom venni a salátáját a kalitkából akkor mindig oda repül, és húzza a salátát hogy ne vegyem ki, ha a hullámos papagáj névre lenne szükséged én tudok egypárat:Szotyi ( az enyémnek is ez a neve) Pityuka, Csurika, Hullámos.Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ja és minden nap arra kelek reggel hogy csicsereg ( néha 6 órakor, és 7 órakor. ) Igaz , a pucolás kicsit nehéz, de ezektől a papagájoktól nem lesz egy olyan napod sem amikor ne mosolyognál, mert igazi bohócok, nagyokat lehet nevetni raktuk.

2014. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!