Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ugye a madaraknak nincs...

Ugye a madaraknak nincs szaglásuk. De ettől még éreznek ízeket?

Figyelt kérdés
Ugye a kettő összefüggésben van emlősöknél. Madaraknál ez hogy van? Hü**e válaszoktól kíméljetek, komolyan érdekel a dolog :)

2013. nov. 20. 16:23
 1/7 anonim válasza:
Én úgy tanultam hogy van szaglásuk csak nem erős.
2013. nov. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Froncsi ***** válasza:
Tudtommal ez régi kérdés már, és a legtöbb madár valóban nem érez szagokat, de vannak olyan madarak, amik elvileg igenis érzik a táplálék szagát, vagy a párjukat.
2013. nov. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tanultam kölyök koromban, hogy nincs szaglásuk, de állítólag azóta már bebizonyították, hogy mégis van! A keselyűk is szag alapján találják meg a dögöt.


[link]

[link]

2013. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van szaglásuk, de rosszabb, mint a miénk. Ehhez mérten az ízlelésük sem lehet valami jó. Viszont vannak rovarok, amelyeknek rossz az ízük, ez arra utal, hogy mégsem olyan rossz az ízlelésük.
2013. nov. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Van szaglásuk, és ízérzékelésük is csak gyengébb, mint az emlősöknél. A szagokat, ha gyengén is, a garat felőli orrnyálkahártyával érzékelik, ezért csak a már csőrükben tartott táplálék szagát ismerik fel. Az ízérzékelésük nem tudom pontosan hogy történik, de emlékeim szerint a szájüreg nyálkahártyájában elszórtan találhatók ízlelő receptoraik. A gyümölcsevő fajok ízérzékelése valamivel jobb, mint a többi madáré.
2013. nov. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sanya9906 ***** válasza:
Mimden madárnak van szaglása a világon csak éppen az egyiknek a kutyáénél is jobb a másiknak pedig cs annyira jó mint az emberé
2013. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Igen régi kérdés de ezen az oldalon nem találtam ehhez hasonlót, hidd el kerestem :)

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 21. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!