Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért eszik a madarak egymás...

Miért eszik a madarak egymás fejét?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mesélte, hogy egyszer kinthagyta a papagájait a kertben (ketrecben persze) és és amikor hazaért az egyiknek nem volt feje. Na hát én itt már azt sem tudtam mit gondoljak, erre közölte, hogy ez nem minden. Végül is kint volt az udvaron ugyhogy azt gondolta, hogy macska áldozata volt a madár (a papagáj feje ki sem fér a kalitkán) aztán pár évvel később fent a szobájában találta a maradék két papgájából az egyiket fej nélkül. A fej nem volt sehol. Hát én komolyan mondom miután ezt elmondta nekem öt percig a falat néztem csöndben. Ha tudtok mutatni egy oldalt ilyen fura madárszokásokról vagy megmondanátok mégis mi volt ez, azt megköszönném.

2013. dec. 19. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Bár nem nem hiszem el, hogy a papagájok megennék egymást, de tudok hasonlóan érdekes dolgot mutatni.



[link]

2013. dec. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hja, kérem, az élet nem habostorta. Madáréknál sem. A cinegék húsevő szokásai régóta ismertek, régebben a vadászok a télen elejtett vaddisznó bőrét kiakaszották a madaraknak, hogy szépen letisztítsák.

A csirkék előszeretettel csipkedik ki egymás seggét, (cisztin hiány) és ez odáig fajulhat, hogy szabályosan kibelezik társukat. Hogy papagájéknál ez hogy megy, nem tudom, de elképzelhető, hogy ez az eset is valami hiánybetegségre vezethető vissza.

2014. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 László Próféta válasza:
Jómagam találtam két döglött madarat, de egyiknek se volt meg a feje, akkor hogy is van ez?
2015. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!