Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tudtok mondani szelíd, kézhez...

Tudtok mondani szelíd, kézhez szoktatható papagájokat?

Figyelt kérdés
Mindegy hogy milyen csak ne rikácsoljon nagyon.

2014. jan. 2. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindegyiket kézhez lehet szoktatni, ha egyedül van, és fiatalon veszed magadhoz..és persze rengeteget foglalkozol vele. Leginkább a Sándor papagáj és a Jákó a közkedvelt, hamar tanulnak. De ezek elég drágák. De nekem volt egy tüneményes hullámos papagájom, szabadon volt a lakásban, a vállamon ült, jött velem mindenhová, a hajamban bujkált, és nehezen, de a nevét is megtanulta. :) Állítólag a hím alkalmasabb erre.
2014. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ma adtuk el a nagy sándor papagájt de ő nem volt kézhez szoktatva és nagyon rikácsolós fajta
2014. jan. 2. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Minsóden papagájt kézhez lehet szoktatni akkor is ha nem egyedül van..és mind rikácsol az garantált. Csak van amelyik hangosabb és van amelyik csendesebb..Nekem pl a nimfa nem hangos, de van akinek az. A kis sanyikhoz képest nagyon is halk a nimfa, hullámos, kecske stb..Nekem is van egy nagysanyim, de ő csendbe van egész nap..

De álltalába a tojók csendesebbek és a hímek beszélnek a legtöbb fajtánál. És ha mindenképp szelíd madarat akarsz mindenféle szelídités és fáradozás nélkül akkor vegyél egy kézzelneveltet és kész..Ezért tudom, hogy el leszek ítélve de ez az igazság..inkább egy kézzelnevelt madár akivel foglalkoznak mint egy vad, akit egész életére bezárnak..de ez csak az én véleményem.

2014. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!