Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zebrapinty szállítás! Tippek?

Zebrapinty szállítás! Tippek?

Figyelt kérdés
Lehet, hozzáértők szemében nagyon hülye kérdés, de muszáj segítséget kérnem! Csak normális válaszokat kérek! Hamarosan költözés miatt szállítanom kell zebrapintyemet. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor télvíz idején hogyan oldjam meg a pintyem szállítását? Nem akarom őt dobozba áttenni, mert az is egy tortúra lenne számára, ezért arra gondoltam, gyorsan kiszaladnék vele a szállító kocsiig, aztán ha a célhoz értünk, megint gyorsan beszaladnék vele. Ezt úgy képzeltem el, hogy a kalitkát bebugyolálom törölközővel, hogy védjem őt. Így nem fog megfázni? Nem lesz baja? Mindenképpen magammal akarom vinni a zebrapintyemet! Dobozban nem akarom szállítani, tortúra lenne számára a kalitkából kivennem őt! Ha nyár lenne, nem aggódnék, de aggaszt az, hogy a hidegben kell a pintyemet szállítanom! Valaki volt már hasonló helyzetben? Légyszi, csak valóban hozzáértők írjanak, és normális válaszokat kérek! Előre is köszönöm!
2014. jan. 20. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül szállítják dobozban a madarakat. A kalitkában megijedhet és nagyon csúnyán összetörheti magát amikor vergelődik, ráadásul leesik a rúdról fékezéskor, stb. Ha a szállító autó alatt nem személykocsit értesz, amiben te is ott vagy, pláne, hisz nem vagy ott, hogy nyugtatni próbálnád, teljesen bepánikolhat, plussz hideg is van. Egy pici dobozban veled lehet a személyautóban és véletlenül sem tudja összetörni magát. Sokkal kisebb stressz, és a legjobb megoldás lenne. Ha kalitkában akarod mindenképpen, vedd ki a rudakat, etetőt, itató, hogy csak a földön tudjon ácsorogni, ne essen le és ne boruljon semmi a nyakába. De akkor is pánikolni fog.
2014. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ! Persze, azt én is úgy gondoltam/értettem, hogy a kocsiban fognám végig a kalitkát és a kismadarammal lennék, nyilván nem úgy képzeltem el, hogy berakni a kocsiba valahova szegényt, úgy, hogy ott sem vagyok mellette! Ez kizárt. Csak és kizárólag a kezemben szállítanám, hogy ott legyek vele és mellette, és hogy pl. fékezésnél tudjam tartani a kalitkát és nyugtatni őt, amennyire csak lehet! Ez mindenképpen így lesz. Csak a hideg időjárás-része aggaszt a dolognak, nagyon félek, hogy nehogy megfázzon, amíg ki-be szállítom őt! Ezért találtam ki azt, hogy bebugyolálnám a kalitkát, hogy védje őt valami a hidegtől. Félek, hogy pár másodperc is elég ahhoz, hogy megfázzon... Nem akarom, hogy baja legyen! De az ágakat, kapaszkodókat stb. ki fogom venni, ha kalitkában lesz a szállítás, hogy csak a kalitka alján tudjon lenni, így nem ütheti meg magát, köszönöm ezt a tippet! De lehet, hogy csak dobozba teszem át a biztonság kedvéért, nem tudom még! Az biztos, hogy így is, úgy is nagyon stresszelni fog szegénykém, mert nem nagyon bírja elviselni, ha ki akarom venni őt a kalitkából, vagy meg akarom fogni. Esetleg van még valakinek valami tippje, ötlete? Főleg a hideg miatt aggódom.
2014. jan. 20. 19:11
 3/3 anonim ***** válasza:
mindenképpen dobozba tedd bele, amire vágsz egy két lyukat, béleld ki kis szénával, hogy ne tudjon a lába csúszkálni a a dobozban, lehetőleg ne legyen nagy a doboz, hogy ne tudjon benne ide - oda vergődni, de a sötétben megnyugszik és ott meg se fázik. a kalitkában való szállítás szerintem jobban megviseli. idegen környezet, sok új ijesztő dolog stresszelheti a madarat, össze vissza tud repkedni a kalitkában, fékezéskor nekieshet a rácsoknak, megütheti magát, stb.
2014. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!