Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szoktassam össze őket?

Hogyan szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés
Van egy hullámos papagáj pár a szobában, illetve van egy spánielünk. ha kiengenem a madarakat repülni, a kutya egyértelműen nem jöhet be a szobába.. Már elég szelídek, kézre ülnek a madarak, hagyják hogy hozzájuk nyúljak, kivegyem/betegyem őket a ketrecbe, az egyikük 2x már rám is szállt mikor repdesett, viszont félek úgy kiengedni hogy itt van a kutyus. Valahogy meg lehetne szoktatni a madarakat a kutyával és fordítva? Nem kell hogy "nagy spanok" legyenek, csak egyik se bántsa a másikat.. Az úgy jó ha pl pórázon van a kutya mikor kijönnek a madarak? Vagy valami jó ötlet? Köszi előre is, minden tanács jól jön. :)
2014. jan. 26. 15:16
 1/5 sippara ***** válasza:
Hát úgy kellett volna kezdeni, hogy a kutya már az elejétől bent van, ha nagyon parázol, szájkosárral. Mostanra valószínűleg már rendesen rápörgött, mit történik a szobában, amíg ki van zárva. Egyébként hogy viselkedik a madarakkal, ha a kalitkában vannak?
2014. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ha a kalitkában vannak egyáltalán nem érdekli a kutyut.. csak ha nagyon repdesnek benne, de akkor se morog vagy ilyesmi, csak figyel a helyétől. Volt már a madarak előtt is olyan hogy ki volt csukva valamiért, szóval nem feltétlenül tudja hogy ilyenkor kint vannak a madarak.. sokszor olyankor is kicsukom a szobából ha főzök vagy hasonlók.. :)
2014. jan. 26. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:
póráz nem elég, mi van, ha a papagáj a kutya mellé száll le? gyorsan elkaphatja. a szájkosár se elegendő, mert a kutya a lábaival is meg tudja sebezni a madarakat. ráadásul a madarak bizalmát is elvesztheted egy ilyen eset után. a kutyákban megmaradt a vadászösztön, semmiképp ne legyen ott, mikor a papagájokat repteted. azt az egy órát kibírja a kutya máshol is...
2014. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sippara ***** válasza:
Akkor a macskáktól is zárjam el őket, mert "bennük van a vadászösztön"? Jó, hogy szólsz, én már második éve együtt tartom őket, pedig az elején mindkét kutyám vadászta a macskákat (és nem játékból). Kérdező, kutyára szájkosár, madarat kiengeded, kutyát beengeded, és ha bármi olyat csinálna, ami nem tetszik, tiltod. Ennyi.
2014. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma összeengedtem őket. A kutyut párom fogta pórázon. Szorosan a lábánál, én meg madarakkal foglalkoztam. Csak figyelte őket, meg madarak is őt. 1x ment közel hozzá az egyik madár, utána akart kapni, rászóltunk, utánkb 1 méternyire leültem a madarakkal kutyutól, de rájuk se mert nézni.. A madarakat nem nagyon zavarta, figyelték a kezemről.. Az biztos hogy jó ideig nem lesznek összeengedve, csak max ennyire. Azon meglepődtem hogy a madarak nem foglalkoztak különösebben vele. :)
2014. jan. 27. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!