Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mire jó a nyakgyűrű?

Mire jó a nyakgyűrű?

Figyelt kérdés

Láttam már gyűrűzést, voltam ilyen természetvédelmi programok keretein belül, értem hogy a gyűrűzés fontos, de mikor a Balatonnál egy nyakgyűrűs hattyút látok, aki próbálja leszedni a nyakát fojtogató sárga szart valahogy eldurran az agyam, mi az istennek nem lehet csak szegények csüdjét gyűrűzni, az is zavaró, láttam már olyat is, de nem annyira mintha az állat nyakára raknak valamit... Épp eszű ember találta ezt ki?? Minek alkalmazzák?

idióták kíméljenek tényleg szakavatottól szeretnék választ kapni, aki megnyugtatna hogy alaptalanul vagyok felháborodva :(



#gyűrűzés #nyakgyűrű
2014. jan. 29. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Vízimadarakra szoktak tenni nyakgyűrűt, hogy ha a lába vízbe van, akkor is látszon, hogy meg van gyűrűzve. Egyébként teljesen egyetértek veled.
2014. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen igen.. sejtettem hogy valami ilyesmi van benne, meg olyat hallottam h ha elhagyják a színeset attól még ott a fém, de könyörgöm akkor minek a színes? -.- semmi értelme.. 0...
2014. jan. 29. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
hogy ne kelljen lelőni az azonosításhoz, de ha van jobb ötleted a jelöléshez ki vele.
2014. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Minek kéne lelőni ott a lábgyűrűje. Megvárod mig kijön a partra és azonositod ilyen egyszerű.
2014. febr. 2. 18:02
 5/5 anonim ***** válasza:

ja, ha ilyen egyszerű, akkor mennyé önkéntesnek oszt reformáld a rendszert!


De ne csodálkozz, ha az a retkes hattyú nem akar kimászni a vízből.

2014. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!