Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kézzel nevelt papagájok...

A kézzel nevelt papagájok amik szabadon járnak-kelnek a lakásban hova végzik a dolgukat? Mindent összepiszkítanak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 14. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az enyéim vadak,még így is kiengedem őket. Igen,éppen oda piszkítanak ahol rájuk jön,de semmiből sem tart fölszedni. Viszont általában kiválasztanak egy helyet ahol a legtöbbet vannak(kalitka teteje pl) és oda piszkítanak,így alájuk lehet tenni egy újságpapírt.
2014. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! a semmiből nem tart felszedni gondolom arra vonatkozik, ha kőre, parkettára pottyan, ha szövet ülőgarnitúrára, ruhára, hajra, akkor azért nem annyira semmiből nem áll... mondjuk az jó, ha amúgy is a kalitka tetején üldögél, akkor bepotyog. de ha a vállamon szeret üldögélni, akkor azt jelenti, hogy rendre összetojná a ruhámat?
2014. febr. 15. 23:19
 3/11 anonim válasza:
100%
az enyém ugyan úgy a vállamra és a hajamba piszkított, ott szeretett csak ülni :D egyébként én mindig egy szakadt pólót vettem fel erre a célra :) ha esetleg rápottyant, letörlöd egy pzs-vel aztán mehet a mosásba
2014. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindkettőtöknek. hasznos volt! (nem kell madár :) )
2014. febr. 17. 00:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ennyi hátrány miatt lemondani a társaságukról nagy hiba, de te tudod. Ők így működnek, nem tudják szabályozni és igen könnyű letakarítani bárhonnan az ürüléküket.
2014. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
amennyiben kicsi a papagáj, és nem lágyevő, gyümölcsevő, akkor nagyon egyszerű frissen letakaríteni a székletét szinte bárhonnan. egyébként sok munkával, meg kitartással "szobatisztaságra" is lehet őket nevelni, de ez tényleg sok türelmet igényel. mint mondjuk minden már a papagájokkal kapcsolatban.
2014. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm! még megfontolom! mindig is szerettem volna madarat, csak sajnálom őket bezárva tartani, megfosztani a repüléstől, vagy legalább röpködéstől.

bizonytalan vagyok, mert egyrészt szeretem az állataimnak (van jó pár) megadni a természetes életükhöz leginkább hasonlító körülményeket, ezért sajnálnék kicsit egy kézzel nevelt madarat egyedül, pár nélkül tartani, ha meg többen vannak, akkor nem merném kiengedni bezárva meg ugye megint nem az igazi.


egyébként szuper barátságos kézzel nevelt papagájjal akár a kertbe is ki mehetek (nyilván csak nyáron) akkor se fog elrepülni?

2014. febr. 19. 01:05
 8/11 anonim ***** válasza:

még a nagyon tapasztalt tenyésztők sem ajánlják, hogy szabadba vidd a madarat. hiába kézzel nevelt. a kinti környezet a megszokott benti után hatalmas stressz nekik, teljesen elveszíthetik a fejüket és elmennek. én csak madárhámmal vinnék ki madarat, de az meg rengeteg szoktatási idő, és nem is mindegyik egyed képes elviselni magán a hámot. de ha még arra meg is tanítod, akkor sem biztos, hogy odakinn nem hülyül meg. egy fajon belül is rengeteg egyéniség van.


egyébként a kézzel nevelt madarakról... van, amiket muszáj kézzel nevelni. ha kisebb papagájt akarsz, pl nimfa vagy hullámos, azokat ritkán nevelik kézzel, mert az ára nem éri meg a belefektetett energiát. viszont egy kézzel nevelt papagájnak az ember a másik papagáj. egyrészt nehezebben fogadnak el papagáj párt, vagy "lakótársat", mert nekik az ember a fajtárs. másrészt viszont ebből komoly problémák lehetnek ivarérés tájékán. mivel sok nem fogadja el az azonos fajú pár, folyton az ember nyakán lóg. ami nem tűnik olyan rossz dolognak, de megpróbálhat etetni téged, ahogy a párjával tenné, azaz felöklendezi a táplálékot. ha kimész a szobából, visítozhat, mint egy őrült.


én mielőtt vásároltam, nagyon sok tenyésztővel beszéltem, és a többség egyet értett abban, hogy egy fiatal, de nem kézzel nevelt papagáj ugyanúgy megszelídíthető, mint egy kézzel nevelt. utóbbi esetben sajnos sokkal nagyobb az esélye a személyiségzavaroknak, amik egyrészt a környezet életét is nehezítik, másrészt depresszióhoz, tolltépéshez, önvágáshoz vezethetnek a madárnál.


ha minél természetesebb környezetet és életteret akarsz nekik biztosítani, akkor vegyél egy nemrég kirepült fiatal madarat, amelyet a saját szülei neveltek.


minden papagájhoz rengeteg türelem kell a szelídítés és bizalom elnyerésének folyamatához, ez nem kutya vagy macska.

2014. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

csak azért kérdeztem a szabadba vivést, mert én ismertem olyat, ami így, szabadon élt egy tanyán, éjszakára berepült a kalitkájába, illetve enni járt be, de amúgy egész nap a fákon ült, vagy az emberek fején, lovakra, kutyákra is rászállt. állati nagy figura volt, egy jandaya.


lehet, hogy a papagáj vágyamat meghagyom nyugdíjas koromra, most elég sok állatom van és a munkám is változóan intenzív, azért megesik hogy 10 órát nem is vagyok otthon. majd amikor öreg leszek és már nem lesz energiám a kutyákhoz és egyebekhez, de rohadtul rá fogok érni, akkor megpróbálom.


azért még mindig vágyok rá, annyira kis jópofák tudnak lenni.


(egyébként nem hullámosban, vagy nimfában gondolkodtam, valahol fél úton a nagyon nagy és "komoly" kakadu, jákó, ara és a hullámos között, pl. amazon.)

2014. febr. 19. 11:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nimfam van, de meg o is rettento makacs es onerzetes, feladja a lecket rendszeresen. Elozo valaszado voltam. Az a papagaj amelyik kinn elt vilag eleteben, nem repul el. De ha bentrol viszed ki, akkor az hatalmas stressz neki.
2014. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!