Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Anya megvette nekem életem...

Anya megvette nekem életem első papagájait! Kaphatok pár jótanácsot?

Figyelt kérdés
2 Hullámos papagájt kaptam és nagyon örülök.1 fiú+1 lány.Anya mondta,hogy itt sok okosat szokott olvasni és ha valamit nem tudok a nénik meg a bácsik majd segítenek.Előre is köszönöm.Bella
2009. dec. 9. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért nm írod be a keresőbe a papagájaid fajtanevét és akkor biztos kidob egy nagy csomó dolgot,olvasgass egy kicsit!
2009. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Az első írónak üzenem,nagyon örülök nekik.Az lenne jó ha mindig élnének.

persze olvasok mindenfélét,könyvet is kaptam, de gyakorlatban szerzett tanácsokat szeretnék.

2009. dec. 9. 19:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
En csak egyet tudok: ne takarisd a kalitkat az udvaron, mikozben ok is benne vannak. Tapasztalat...:(
2009. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Nekem rengeteg papagájom,pintyem volt régen.Mindig adjál nekik friss vizet,és étel is legyen előttük,néha egy ki s zöldség(répa,káposzta.stb).A kalitkát heti kétszer takarítsd minimum..én mindig tettem be csőr és köröm koptatót,volt nekik tükrük is.Nekem is volt fiú lány páros,és akkor vettem egy fialó dobozt is,(ami úgy néz ki mint egy madár etető,csak valamivel kisebb,és elfér a kalitkában is)abba szoktam nekik tenni egy kis füvet,és arra tojta a tojásait,csak arra kell figyelni,hogy ha lesz tojása,akkor a fiú meg ne egye őket.Én éjjelre le is szoktam őket takarni,persze úgy,hogy kapjanak levegőt!Remélem azért tudtam segíteni:-)Ha van még kérdésed,várom!
2009. dec. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat!Még semmit nem ettek.Van magkeverék,fürtösköles is előttük.Főtt tojást tényleg kaphatnak? És diót?
2009. dec. 10. 13:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ja kaphatnak
2009. dec. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A hullámosok elsősorban gyümölcs- és magevők (zöldséget és tojást csak egyes egyedek hajlandók megenni, mind nem).

Nekem több papagájom volt már (hullámos és nimfa), és most is van, nálam is kelt már ki fióka, a vállamon pont egy ilyen nimfa ül, aki nálam kelt ki, és egy kis kéjenc, lehajtja a fejét, hogy simogassam.

Párban tartva valószínűleg inkább egymásra fognak figyelni, így ha tanítanád is őket, úgy csináld, hogy mindkettőnek fel legyen ajánlva a jutalom-nasi, amivel magadhoz szoktathatod őket.

Imádják a tükröt és minden fényes dolgot, nyáron legyen náluk tálkában víz, amiben tudnak majd fürdeni, de fürdetőt is vehetsz, csak az drágább.

Gyümölcsökből az almát, banánt, narancsot, mandarint ajánlom leginkább, az enyémek nem ették a zöldséget és a tojást se.

Ültethetsz a mageleségükből cserépbe vagy lapos tálkába, margarinos dobozba, ha kikel, azt nagyon szeretik csipegetni.

Mindig legyen náluk tiszta víz, szépia, és ha teheted, ne bolti műanyag ülőrudat tegyél a kalitkába, hanem igazi faágat. Természetesebb, és jobban tudják koptatni a karmaikat (így ritkábban kell neked vagy állatorvosnak vágni).

2009. dec. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez a magvetés nagyon jó ötlet.mindjárt csinálom is.Mi az a szépia?Vizet naponta cserélek, apa ma fog faágat behozni,azt olvastuk az akác jó.Jó nagy kalitkájuk van+kaptak fürdetőt is,abba+kagylós homokot.Nagyon köszönöm a választ.Bella
2009. dec. 11. 08:09
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

a szépia egy hal váza! azt szokták rágcsálni mert állítólag szeretnek mindet összerágni!


ha fiú meg lány hullámosod van akkor készülj fel h lassan nagyon sok kis papagájod lesz! :D :D úgy hogy lesz utánpótlás bőven! :D :D

2009. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

1 éves kor alatt nem ivarérettek a hullámosok, ez biztos, és kizárólag odúban költenek, szóval ha a kérdező nem rak fel odút, nem lesznek kis papagájok, akkor se, ha a lány tojást rak, mert csak odúban ül rá, azon kívül nem. :-)


Kérdező, a szépia egy fehér kőszerű valaminek néz ki, ha boltba mész venni ilyent. Lehet, hogy már láttál is ilyent, csak nem tudtad, hogy mi ez, kereskedésben biztos tudni fogják, ha esetleg nem találod. Ez amellett, hogy vitamin, a madár csőrét is koptatja, ami ugyancsak szükséges.

2009. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!