Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meddig építik a fészküket a...

Meddig építik a fészküket a pintyek?

Figyelt kérdés
A sirálykapintyek a fészeképítés elkezdése után Mennyivel rakják le a tojásokat?
2014. márc. 2. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
egy héten belül valószínűleg le fognak tojni. de én az első tojás után elvenném tőlük a fészekanyagot, mert betemethetik a tojásokat!!!
2014. márc. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az én pintyeim már lassan három hete építik a fészket. Ráadásul ez azért is meglepő, mert úgy vettem őket, hogy mindkettő hím és énekelnek is. Lehet, hogy az egyik tojó, vagy egyszerűen csak kicsit ferde hajlamúak?
2014. márc. 2. 15:25
 3/9 anonim ***** válasza:

a hímekbe benne van a fészeképítési hajlam, főleg mivel domesztikálódtak a tenyésztés során, amíg adsz nekik fészekanyagot folyamatosan fogják hordani.


pározni láttad már őket?

esetleg verekedni?

2014. márc. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Verekedni egyszer sem láttam őket, de már többször párzottak, ezért gondolom, hogy valami nincs rendben velük.
2014. márc. 2. 15:42
 5/9 anonim ***** válasza:

ha pározni pároztak, és nem verekednek akkor valószínűleg az egyik tojó, ha ilyen régóta építik a fészket, és még nem volt tojás akkor kezd el adagolni nekik a lágyeleséget (főtt tojás lereszelve, esetleg kekszet is lehet hozzá keverni, kis túrót...stb.) az első tojás lerakásáig, utána szüntesd be a fiókák kikeléséig, nehogy túlpörögjenek tőle.


mennyi idősek most?

2014. márc. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Decemberben vettem őket. Akkor azt hiszem hét vagy nyolc hetesek lehettek.
2014. márc. 2. 15:53
 7/9 anonim ***** válasza:

akkor semmiképp se hagynám őket szaporodni, ki kell venni a fészket. 1 éves kor alatt nem ajánlatos tenyésztésbe fogni őket, mert a nőstény szervezete károsodhat a tojásrakás során (attól még hogy egy 13 éves lány tud szülni, nem biztos hogy kéne neki alapon)


szerintem várj még vele egy kicsit, elalszanak az állókán is addig amíg "tenyészérettek" nem lesznek

2014. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kezdő pintytartóként nem jöttem volna rá erre, ha nem mondod. :)
2014. márc. 2. 16:13
 9/9 anonim ***** válasza:

nagyon szívesen:)


[link]


ezt az oldalt ajánlom, nagyon sok mindent meg lehet tudni a profi tenyésztőktől, illetve csupán a fórum olvasgatásával is :)


sok sikert a madaraidhoz

2014. márc. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!