Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Eredményes e a gyöngytyúk...

Lóbarát27 kérdése:

Eredményes e a gyöngytyúk gépi keltetése?

Figyelt kérdés
régebben azt hallottam hogy gépben nem jól kel a gyöngyi a tojás vastag héja miatt. mi a tapasztalatotok e téren?

2014. márc. 24. 19:47
 1/8 Icsiro ***** válasza:
Garantáltan fias tojásokat (20 db-ot) vitt el egy barátnőm keltetni a gépébe, de sajnos csak 1, azaz egy db kelt ki, az is elpusztult. Előző évben a gyöngyös mama 13-ból 13-at költött ki, az általa választott helyen (ahol nem szabad egyáltalán megzavarni). Ebből a 13-ból egy volt gyenge,az el lett pusztítva, bár lehet, hogy később összeszedte volna magát.
2014. márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Icsiro ***** válasza:
Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehet gépben keltetni, lehet, hogy mi csináltunk rosszul valamit. Az index gyöngytyúkos fórumon érdemes érdeklődni még, mert ott sok okosság van.
2014. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi. :-) én a hagyományos keltetés híve lennék ha megbízhatóbb kotlós lenne a gyöngyös. az a baj ha valami megzavarja akkor ott is hagyja a fészket. én meg nem akarom a véletlenre bízni a szaporlatot...
2014. márc. 25. 18:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Ültesd meg tyúkkal a gyöngyös tojásokat! A gépi keltetés tényleg nem mindig működik, persze vannak kivételek. Ha elülne egy jó kotlósod, pakolj alá gyöngyös tojásokat és az kikölti remélhetőleg. Egyébként a kotlós gyöngyöst be kell zárni nyugodt csendes helyre ahol nem tud a társaihoz menni. Napjában 2x leszáll megtollászkodik, eszik, iszik, majd visszaül. A fészek egy sarokban, nádszövettel eltakarva legyen, ebbe tuti beleülnek, és keltenek.
2014. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi. :-) a baj az hogy kotlóstyúkom nem volt már legalább 6 éve. most vettem egy keltetőgépet. hátha az biztosabb lesz mint a gyöngyös kotlós. kíváncsi leszek.....
2014. márc. 28. 13:17
 6/8 Egon Noiro ***** válasza:
100%
Tapasztalt gyöngyöstartó ismerősöm (jó pár éve madarászik) csak keltetővel keltet. Azt mondja, a negyedik hét végére, a bujtatási szakaszra jóval magasabb páratartalmat igényel a gyöngyös, mint a sima tyúk, attól puhul a tojáshéj és az alatta levő hártya is. Nekünk négy napja vannak benn az első gyöngyöstojások a gépben. Az eredményt megírom, ha érdekel!
2014. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. igen érdekel az eredmény. probálom hagyományos módon is a keltetést. de ezek egyáltalán nem akarnak rejtett hejekre tojni. pedig sok rejtett fészket csináltam már nekik. de mindíg oda tojnak ahol éppen tyúktojást látnak. ezt nem tudom hogy kéne megszüntetni náluk.? 600 négyzetméteres baromfiudvarban sok helye lenne külön tojni minden gyöngyinek. tettem be már nyúlketreceket is. azokat jól besötétítettem. de semmi eredmény...
2014. máj. 4. 09:04
 8/8 Egon Noiro ***** válasza:
Helyezz el pár gyöngyöstojást azokban a fészkekben ahova tojatni szeretnéd, vagy ha ez nem tetszik akkor akár ping-pong labdát is. A gyöngyösök (és a sima tyúkok is) oda szoknak, ahol már tojást vélnek látni. Mi tisztára mosott műanyag húsvéti dekor-tojással szoktatjuk őket helyre, viszont a gyöngyös és a sima tyúk mindig egy helyre tojnak.
2014. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!