Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pár napja találtunk egy...

Pár napja találtunk egy papagájt. Kinézetre kecskepapagájnak tűnik. Mit eszik és mi jó neki alomnak?

Figyelt kérdés

Kép a papagájról: [link]

Jelenleg széna van lent de van itthon még faforgács alom nem tudom melyik a jobb.

Előre is köszi a válaszokat!


2014. ápr. 10. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Hol laksz???Csak a varos erdekel
2014. ápr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bizony egy szép kecskepapagáj. A széna még elmegy,de hamar venni kellene inkább madárhomokot,és FA ülőrudakat!

Ha ti vágtok akkor gyümölcsfaág legyen,nem permetezett,és ne útszélről.

Magkeveréket állatkereskedésben vegyél,nimfa vagy hullámos papagájoknak való megfelel neki+fürtösköles.

Minden nap kell neki friss víz,gyümölcsöt-zöldséget is kell neki adni de nem mindegy mit(alma,barack,sárgarépa egyenlőre elég).

Csőrkoptató is kell neki(szépiacsont,nem színezett vagy ízesített,sima fehér).


Hagyjátok most egy kicsit egyedül megnyugodni,ne sokat zargassátok.


Engem is érdekelne merre laktok,éppen kecskepapagájt keresek,Bács-Kiskun megyei vagyok.

2014. ápr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem is kecskepapagaj erdekelne :)
2014. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tiszakeszin lakok és meg szeretnénk tartani a papagájt főként ezért érdekelt a tartása.

Egyébként az csinálja amikor adunk neki zöldséget gyümölcsöt hogy meghempergeti a magkeverékbe vagy bedobja a vizébe. Csak a magkeveréket hajlandó megenni.

2014. ápr. 11. 17:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Nemrég adtam egy cikk almát úgy hogy felrögzítettem azóta szépen eszi. Már csak azt kéne megtudni, hogyan lehet megszelidíteni?
2014. ápr. 11. 18:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Szeliditeni:

-a papagajok szeretik a kolest,azzal is megprobalhatod

-az en papagajaim ugy szelidultek meg,hogy sokat beszeltem hozzajuk es sokat fogdostam oket(eloszor egy par napig hagyd beken,hogy szokja a helyet,utana kivehet es elkezdheted szeliditeni)

2014. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Már eltelt egy kis idő mióta nálunk van a papagáj, sok mindent próbáltam de nem akar szelídülni.

Néha kiengedem a szobában (hetente 2-3x) magától visszamegy a ketrecbe.

Egyébként azt vettem észre hogy a papagáj elég közel enged magához, viszont ha meglátja a kezem elkezd menekülni mintha bántani akarnám, de eddig még meg se fogtam.

2014. aug. 4. 14:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és most már nyugodtan megeszi a zöldséget, gyümölcsöt csak arrébb kell rakni a magoktól.
2014. aug. 4. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!