Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Normális ez tojásrakáskor?

Normális ez tojásrakáskor?

Figyelt kérdés
Kb egy hete a nimfapapagájom elkezdett úgy viselkedni, mint aki nemsokára tojni fog. Lent ült a kalitka aljában, és egy kis agressziót is mutatott. Ez eddig nem is baj, de most, és az eggyel korábbi alkalommal is furcsaságokat tapasztaltam... A hasán van egy kidudorodó rész, közvetlenül a lába fölött, olyan, mintha a tojás lenne az! Normális ez így? Hogy kilátszik? A múltkori alkalommal, és most is hígabb az ürüléke, ami lehet, hogy összefüggésben van ezzel. A múltkor megfázásra gyanakodtam a legutóbbi hasmenésnél, ami néhány nap múlva elmúlt, úgy egy hét múlva pedig kijött egy tojás (kijött, mert a madár az ülőfán ült közben, és kiesett :P )Ilyennek kell lennie egy nimfának, ha tojik? Hogy hetekkel előtte látni lehet a tojáskezdeményt?
2014. ápr. 18. 17:06
 1/7 anonim válasza:

Igen, a mienknek is kidudorodott a feneke környéke és folyton emelgette hátrafelé a lábait, mint aki hátra akar kaparni vmit. Gubbasztott is kissé, azt hittük, beteg. Úgy lehet rajta segíteni, hogy nyugalmat, sötétített helyet kell neki csinálni, ahol megtojhatja a tojását, nehogy tojás visszamaradás legyen a vége, mert abba belepusztul.

A tojáskezdemény még annyira nem kitapintható, de ha vadul rágcsál és láthatólag fészket épít, eldugott helyet akar keresni vhol, akkor tojni készül hamarosan.

2014. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Huh, akkor most megnyugodtam. :) Igen, most is kapar, hallom.
2014. ápr. 19. 12:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Kezdem elveszíteni a hitet, hogy ez normális :( Még mindig ott tartunk, hogy van egy púp a hasán, ő meg lent ül naphosszat. Azóta kitojt egy tojást, amit teljes mértékig megettek, de nem múlt el a púp, ő pedig folytatta a sarokban ülést és agresszív viselkedést. Észrevettem, hogy az ürülék nehezen jön ki neki, talán a púpszerű valami torlaszolja el? (De végül is kijön és az állaga teljesen normális.) Ha ez tojásvisszamaradás lenne, akkor már régen elpusztult volna véleményem szerint. Talán inkább daganat..?
2014. máj. 4. 21:46
 4/7 A kérdező kommentje:
De úgy emlékszem, egyik napról a másikra jelent meg szinte...
2014. máj. 4. 21:49
 5/7 A kérdező kommentje:

De pontosítanom kell...

Ez az egész januárban kezdődött, amikor hasmenést vettem észre, gubbasztást, és púpot a hason. Megfázásra tippeltem, így megtettem az óvintézkedéseket, meleget csináltam, fürtöskölest adtam neki... Elvittük az állatorvoshoz is, aki nem igazán vette komolyan a dolgot, azt mondta, hogy adjunk neki Jolovit nevű vitamint a megfázásra, meg legyen melegben... Nemsokára elmúlt a hasmenés, a púp feledésbe merült. Kb egy hét múlva arra lettem figyelmes, hogy egy tojás a földön landolt, miközben mindkét madár az ülőfán ült. Azt hittem, hogy a kis beteg tojta ki végre azt a tojást, amiről azt hittük, hogy a púpot okozza. De a napokban történt valami, ami megváltoztatta a véleményem... A másik is tojó. Azt vettem észre, hogy az etetőn ül, fura hangokat ad ki, szokatlanul tartja a farkát és az egész testét. A következő pillanatban kiesett belőle egy tojás! Aztán már folytatta is az evést, mintha mi se történt volna. Ez arra enged következtetni, hogy januárban is ő tojta ki a tojást, ami leesett, szóval akkoriban nem a tojás okozta a púpot a beteg papagájon. De akkor miért volt hasmenése? Mi baja lehetett? (Egyébként akkor is sokat gubbasztott a sarokban, mintha tojást készülne tojni) A megfázásra csak a hasmenésből következtettem, tüsszögés, orrfolyás nem volt...

Néhány hét nyugi, aztán most újrakezdődött minden... Igaz, hasmenés nincs. Jól látható púp viszont van. És az a látszat(?), mintha nagyon tojást akarna tojni.

Félek, hogy az utóbbi időben nem foglalkoztam vele eleget, és ezért alakult ki mindez :( Már tavaly nyáron is sokat üldögélt a sarokban, de akkor még nem produkált folyton ilyen agresszív tüneteket és púp sem volt. Ha ez notorikus tojásrakás lenne, nem ilyen lenne, nem? Akkor ontaná magából a tojásokat... A tojásvisszamaradás meg azért valószínűtlen, mert olyan sok ideje húzódik.

Egyik szörnyű elképzelésem szerint daganat nőtt neki, ami úgy nyomja belülről, mint egy tojás, és ezért csinál úgy, mintha mindjárt tojna.

2014. máj. 4. 22:08
 6/7 anonim válasza:
Mi lett végül?
2014. máj. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy ideig ült a másik nimfa tojásán, védelmezte, költögette, aztán kezdte elveszíteni az érdeklődését, a másik pedig egy óvatlan pillanatban feltörte a tojást, és jót lakmározott belőle. Azóta nincs lent a papagáj, és úgy látom, könnyebben távozik az ürülék, de a púp ott van, akkor is, ha most épp kisebbnek tűnik... Vagy nem tudom, lehet, hogy azelőtt is olyan volt, csak nem vettem észre? :(
2014. máj. 14. 15:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!