Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kínai törpefürjnek lehet adni...

Kínai törpefürjnek lehet adni frissen (fünyíróval) nyírt füvet? Mi kell ahhoz, hogy a kínai törpefürj szaporodjon? Ékfoltos amandinát lehet zebrapintyekkel és kanárikkal együtt tartani?

Figyelt kérdés

2014. máj. 4. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet adni nekik, csak ne legyen vizes. Elsőnek is egy pár kell hozzá (tojó + hím) gondolom ez meg van ... Ha nem tojnak adj nekik tojó tápot , lágyeleséget. A tyúk valamikor elkotlik és fel is neveli a csibét , de nagyobb számba nem kotlanak. A tojásokat keltetőgéppel tudod kikeltetni . "Ékfoltos amandia" nem létezik ... szerintem ékfarkú amandiára gondoltál , lehet együtt tartani kanárival és zebrával is , bár a költés nem biztos ,hogy sikeres lesz.
2014. máj. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha elektromos a fűnyíró, akkor lehet.(Én a benzinessel vágott füvet nem adnám oda nekik.)

Ahhoz hogy szaporodjon kell két ellentétes nemű madár, egy fészkelőhely ahol elbújhatnak. Tojótáp helyett főtt tojást adj nekik addig amíg tyúk el nem ül, utána csak magkeveréket. Elég ritka, hogy saját maguk kikeltsék a tojásokat nálam is csak az egyik kotlik el, és csak nagy röpdében ahol talál nyugodt sarkot. A kakast van aki a csibékkel hagyja, én a biztonság kedvéért kiveszem ilyenkor.


Ékfarkú amandinát, zebrapintyet és kanárit lehet együtt tartani, röpdében sikeresen költhetnek is egymás mellett.

2014. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van elég hely akkor minden megoldható ;)
2014. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!