Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár ez?

Milyen madár ez?

Figyelt kérdés

Én még ilyen madarat sosem láttam, olyan mint a fekete rigó már nagyságra, és az alapszíne fekete, viszont a hátán és a szárny olyan, mint a seregélyé vagy a verébé, olyan barnás.

Úgy repül, hogy elugrott a betonról és csapkodott párat majd szinte siklott.

Szerintem csoportba jár, mert vagy 10 volt egyszerre.

Az egyik gilisztát fogott gondolom azt is eszik vagy azt eszik.

Sajnos nem tudtam lefotózni.

Ha még az segít akkor kb 4-5 harkály van közel arra.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. máj. 10. 13:49
 1/9 anonim válasza:
rézf...szú
2014. máj. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Seregély lesz az. Csapatokban járva keresgéli a táplálékot, és valóban olyan gyors szárnycsapásokkal repül. Egyébként rövidek voltak a farktollai?.
2014. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom rövid volt-e, de én már seregélyt láttam és ez sokkal sötétebb volt, olyan mint a fekete rigó!
2014. máj. 10. 18:37
 4/9 anonim ***** válasza:
dolmányos rigó
2014. máj. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam olyan madárról, hogy dolmányos rigó.


Viszont a hím seregélyek színezete így tavasszal fekete, zöldes beütéssel. Vedlés után változik majd a tollazat színe. Brehm: " a közismert seregélynek kor és évszak szerint nagyon különböző színű ruházata van...". Tuti, hogy seregély.

2014. máj. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát seregélyek közül a fiatal példányok azok, akik még nem pöttyösek, róluk nehéz megállapítani, hogy seregélyek. Talán egy fiatal seregély csapat volt, akik közül sokan tesók... :)
2014. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jobban utánna néztem, ez ténleg seregély bocsi hogy nem bíztam benned! :)

Csak olyan más a színezete mint ahogy én megszoktam! :)

2014. máj. 12. 20:05
 8/9 anonim ***** válasza:

dolmányos rigó meg tényleg nincs.


Ha nem jön rá a kérdező magától, akkor soha nem tudtuk volna beadni neki, hogy az seregély, ezért írtam olyat amin elgondolkodhat...

2014. máj. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Cseles....azért engem is beugrattál egy kicsit, mert hiába voltam halálbiztos abban, hogy nincs dolmányos rigó, mégis utánanéztem :-)
2014. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!