Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik énekesmadár hangja ez?

Melyik énekesmadár hangja ez?

Figyelt kérdés
Ma napközben hallottam, egy éles füttyöt egy brekegésszerű hang kísért. A környéken kertes házak vannak.

2014. máj. 28. 19:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet fekete rigó?
2014. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Rigó Jancsi. Abból is a fekete :D
2014. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem, a fekete rigónak egyáltalán nem ilyen hangja van, amit én keresek az egyetlen fütty és egy rövid "brekegés". És ha jól láttam, akkor kisebb termetű is, mint egy feketerigó.

De már egy ideje csinálja és megöl a kíváncsiság :D

2014. máj. 28. 20:09
 4/18 anonim ***** válasza:
Ilyen és ehhez hasonló oldalakon biztos megtalálod: [link] :)
2014. máj. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
20:17-es, pont ezen az oldalon vagyok, de nem találtam semmit, még csak olyat sem, ami legalább hasonlítana hozzá.
2014. máj. 28. 20:18
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy rozsdafarkú?


http://www.youtube.com/watch?v=I-DBKSretLk

2014. máj. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem. Semmiféle trillázást, vagy "mellékhangot" nem hallottam. Fogalmam sincs milyen madár lehet ez. végignéztem az összes honlapot, az összes "gyanúsnak tűnő" névre rákattintottam (hiszen biztos nem balkáni gerle, vagy feketerigó lesz, ezeket ismerem) de nem találtam meg.

Talán írnom kéne a madártani egyesületnek? :D

2014. máj. 28. 20:42
 8/18 anonim ***** válasza:
Én valamennyire értek a hazai madarakhoz. Pár kérdésem lenne: hol hallottad? Melyik országrész, milyen terület (árterület, tó mellett, erdő közepén, kertvárosban stb). Melyik napszakban?
2014. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egyébként nem tudom, milyen az a "brekegés-szerű hang", de nem lehet, hogy fülemüle? Mostanában esténként lehet hallani, és ad ki néha ilyen hangot fütty után.


A másik tippem a rozsdafarkú mellett amúgy a füstifecske: neki van egy olyan hangja, ami kicsit olyan, mint a békabrekegés. Vagy, mint a pergetett "r"-hang.

2014. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

az udvarunkon hallottam, de mivel sok a bokor, ezért nem tudtam meglátni. A közelben van egy sűrű nádas és egy tó is.

(ÉK- Magyarország, Heves megye, Besenyőtelek )

2014. máj. 29. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!