Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetnék a galambok ellen...

Mit tehetnék a galambok ellen egy lakótelepen?

Figyelt kérdés

Az a baj, h lakótelep... Szóval nem tudom a különböző rácsos dolgokat meg galambriasztókat amikből van a neten bőven, megvenni és alkalmazni pláne nem...


A gond velük az, h összerondítják az ablakokat, kora reggel 4kor már "beszélgetnek" meg huhorásznak és felébredünk rájuk. Ha meg becsukjuk az ablakot akkor olyan elhasznált lesz a levegő hamar meg meleg. Lelőni se szabad őket ugyebár, közös képviselő nincs itthon, és nem is foglalkozik a dologgal. Mit tehetnénk mi lakók?



2014. jún. 3. 14:10
 1/10 Body-Builder ***** válasza:
Németországban láttam egy okos meg oldást mindenkinek így van megcsinálva! a tetö szélére és minden kis kiállo részre ahova a galambok csak leszalhattak felfelé állo hegyes vasdarabokat raktak szorosan egymás mellé! Még az üzletek is így védegeztek a galambok ellen.
2014. jún. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezek a fákon nyomják és a villanyvezetékeken a közös képviselő nem fog szegesdrótot és egyebeket feltenni a tetőre.
2014. jún. 3. 14:21
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát ha ennyi akkor marad a méreg vagy a lövöldözés? melyik empatikusabb?

Még jó, h csak fele annyi galambot kell lelőni, mert úgy is megy a másik utána.

2014. jún. 3. 15:11
 4/10 Body-Builder ***** válasza:
52%
egyebkent nekunk is volt ijen problémánk akármit követtünk el sosem tudtunk ellenuk mit tenni családi ház ban lakunk akkor mondtam h na itt vége mikor egy nap leszartak 3x vettem egy légpuskát és azota egy sincs!mivel nem védett állat nem is tettek semmitsem és a szomszédok is örültek egyébként ÁNTSZ nél tudod jelenteni azért is mert rengeteg betegséget hordoznak magukkal és azert is mert túl tenyészet van! de sztem vagy lövöldözd le vagy mérgezd ki öket én tudom milyen mikor sem aludni nem hagynak és ha kimész azt kell lesned h merre vannak dönsd el te melyiket választod én lövöldöztem azért is mert biztosabb!
2014. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szívem szerint lelőném őket, de lakótelepen fel is jelentenének garázdaság vagy akár illegális vadászat címén. Sajna itt mindenki öreg meg süket, így kevés lakót is zavar ráadás... Akkor marad a költözés? (Hitellel lenne csak rá pénz)...

Nehogy már 2 szemétláda turbék miatt milliókat kelljen felvennem... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

2014. jún. 4. 14:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Átérzem a problémádat, mert amikor lakótelepen laktam ugyanez volt, bár engem nem túlzottan zavart. Most vidéken egy 300 egyedes galambászat szomszédságában lakom, gondolhatod, bár én elvagyok vele. Csak annyit hogy mérget ne rakj ki! Most az ország solymászai elkezdték gyűjteni a galambokat amit a sólymok takarmányozására használnak, edzenek vele, csupa hasznos a ragadozók számára. Most is egy solymász barátok begyűjtött vagy 50 tubit de kiderült mérgezettek voltak, és ha megeszi a ragadozó az is elpusztul. Próbálj meg hozzászokni, plusz ha nem eteti ott őket senki akkor arrébb mennek, ez tapasztalat. Itt a hegyes drót hatásos volt, olyan sűrűn lett lekötve hogy leszállni nem tudtak. Bár megoldhatták, mert elmentek az ablakpárkányokra üldögélni. Lőni se nagyon lehet, lakótelepen főleg nem engedély nélkül. Ha nagyon zavar tényleg marad a költözés vagy talán keress a településeden olyat aki solymászik, vagy vannak betanított madarai. Azok szívesen összefogdossák a tubikat, jó vacsora és egyben jó kis edzés nekik
2014. jún. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
amikor sötétedik mindig egyet-egyet lelősz, gyorsan nehogy valakinek feltűnjön. amikor nem látja senki valakit oda állítasz a fa alá, hogy amikor leesik egyből el lehessen tüntetni. Tetőről a legbiztosabb, mert ott kicsi az esélye, hogy valaki kiszúr, ha mégis akkor meg nem valószínű, hogy felismer.
2014. jún. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kár, hogy a hangoskodó emberek ellen a lelövést nem lehet alkalmazni. Vagyis lehet, persze, bármikor, csak érdekes módon, ha lelövök egy hangoskodó embert, bezárnak 20 évre, de ha lelövök egy hangoskodó galambot valószínű nem történik semmi.


Tehát:

A törvény szemében miért ér az ember többet egy állatnál?

2014. aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"Szívem szerint lelőném őket, de lakótelepen fel is jelentenének garázdaság vagy akár illegális vadászat címén. Sajna itt mindenki öreg meg süket, így kevés lakót is zavar ráadás... Akkor marad a költözés? (Hitellel lenne csak rá pénz)...

Nehogy már 2 szemétláda turbék miatt milliókat kelljen felvennem... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:("


Azért hihetetlen vagy. Az ember a Földön mindent felél, erdőket pusztítunk, hogy bútorokat készíthessünk, meg a terület miatt, hogy gyárat, egyebet építhessünk oda... stb, akkor hány madárfészket pusztít el az ember? Meg sok-sok állat odúját, élőhelyét?? He? Szerintem nyugodtan vedd fel a milliókat, ennyit megtehetsz azért, hogy a galambok nyugodtan élhessenek. Az állatok is elmenekülnek az emberi tevékenység elől. Ez működjön akkor pro és kontra. Mivel vagyunk mi többek egy galambnál, vagy bárminél? ............

2014. aug. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
MEGAKAROD ŐLNI A GALAMBOKAT? CSAK AZÉRT MERT TÉGED ZAVAR HOGY HUHOGNAK? NA NEMÁ!!!!!
2017. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!