Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj tartásában segítséget...

Papagáj tartásában segítséget kérnék?

Figyelt kérdés

Papagáj tartásán gondolkodom, de felmerült bennem pár kérdés. Társas lények, de mennyire vannak el ember nélkül, ha egyedül él/ha párban élnek? (Ezalatt értem ha pl nem vagyok otthon munka miatt stb.)


Utazás mennyire stresszes nekik? (Hétvégén gyakran utazok másik városba és 2 napra nyílván nem hagynám magára/magukra őket.


Szobába ha zárt ablak van/szúnyogháló akkor maradhatnak egész nap "szabadon", ha én is otthon vagyok?


Illetve olvastam hogy a kisebb testű papagájok akár 1 órán belül 15-20 percenként is ürítenek. Ez mennyire igaz, és hogy oldják meg a gazdik a "problémát"? Figyelik a madarat és negyed óránként aláraknak valamit?


Nem volt még sosem madaram, de nem szeretném ha szenvedésként élnék meg az életet, ezért kérnék segítséget


2014. jún. 7. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
minden papagájt párban kell tartani
2014. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Jó ha legalább párban vannak, akkor ellesznek napközben is, csak biztosítani kell nekik hogy friss levegőn, fényes helyen legyenek, de ne is a tűző napon, legyen kaja, víz neki.


Utaztatni lehet nem annyira jó őket, persze ez is biztos függ a madár egyéni személyiségétől is. Meg más kocsiban betenni magad mellé, vagy buszon végigszenvedtetni a tömegközlekedésben.


A szabadon tartást elég hamar el fogod felejteni :D Lerágják a tapétát, összesz..rnak mindent. Azt meg nem tudod kiszámítani mikor fog odapottyantani, ez nem egy gép, gondolom magadnál sem tudod meghatározni hogy minden nap pontban 5-kor :D Esetleg ha van vmi ülőhelye akkor az alá tudsz tenni vmit, de valószínűleg úgyis elmegy valamerre közben.

2014. jún. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Társas lények, ezért ajánlott őket párban tartani. Hiába foglalkozol velük, egy társ szeretete teljesen más, mint az emberé. Tudnak együtt tollászkodni, puszilkodni, szóval sokkal boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak, ha nem vagy velük, nem unatkoznak.

Stresszes nekik, szóval semmiképpen nem ajánlom. Több nap, mire megszokják az új helyet, aztán már vinnéd őket haza, azt nehezen viselnék.

Lehetnek szabadon, az enyémek is ki-be járkálnak, ha itthon vagyok. Minden az övéké a szobában, de a szobából amúgy nem mennek ki. Nincsenek rések, ahova beeshetnek, nincsenek mérgező növények, sok a felfedezni való.

Nekem hullámosaim vannak, az egyik fél óránként, a másik kb. 20 percenként ürít. Nem tudják maguknak szabályozni, ahol rájuk jön, ott pottyantanak. A kalitkába madárhomokot kell tenni, ez jól felfogja. Ezt hetente szoktam cserélni. Ha kint vannak, akkor egy kis szeletke WC papírral feltörlöm. Nem hagy nyomot, nincs szaga, könnyen eltávolítható még a ruháról is ha úgy alakul.

2014. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, de az utazás miatt akkor felejtős. Nem szeretném kínozni őket :(


Ment a zöld mindenkinek!

2014. jún. 10. 13:14
 5/6 anonim ***** válasza:
egy-egy hétvégét kibírnak azért nélküled! főleg, ha van valaki, aki be tud menni inni és enni adni nekik 1x. nincs ilyen? megbízható szomszéd?
2014. jún. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

nekem 1 szenegáli papagájom van

igen, igaz az amit a székletükkel kapcsolatban olvastál

én is sokat utazom, általában a nyaralónkba és én itthon szoktam hagyni a drágát, mert nem merem kitenni az 1 órás útnak egy meleg kocsiban

ilyenkor általában 2x annyi kaját teszek elé mit máskor és a vizét is duplázom

ha otthon vagy és tudsz figyelni rá akkor az a legjobb ha kiengeded a kalitkából

ha párban szeretnéd tartani őket akkor én azt ajánlom h tenyésztőtől vedd, aki kézzel neveli,mert ha nincs emberhez szokva akkor esélytelen a szelidülésük

2014. jún. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!