Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Rigófiókának lehet kenyeret adni?

Rigófiókának lehet kenyeret adni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 15. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem szabad. A szülők rovarokkal, pókokkal etetik a fiókákat, a kenyér nem neki való eledel. Egyébként, miért akarod etetni?
2014. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Találtam és nem volt sehol a fészke repülni meg nem tud, és nem akartam,hogy elpusztuljon. A válaszodat köszi.
2014. jún. 15. 11:56
 3/9 anonim ***** válasza:

A fekete rigó részlegesen fészekhagyó. Amikor a fiókák kinövik a fészket, elhagyják azt.

Ilyenkor még nem tudnak repülni, ezért a fűben, bokrok alatt rejtőznek.

A szüleik pedig tovább etetik őket.

Ennek a stratégiának az a lényege, hogy ha egy ragadozó rájuk talál akkor nem az egész fészekalj pusztul el, hanem csak egy fióka.

Akkor teszed neki a legjobbat, ha visszaviszed oda ahol találtad.

2014. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is azért kérdeztem, amit a 2- es válaszoló leírt. Rigót, rozsdafarkút nem szabad "megmenteni", mert nem szorul rá. Pontosan, ahogy 2- es írta. Az egyetlen jó megoldás, ha visszateszed oda, ahol találtad.
2014. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Kenyeret semelyik madárnak ne adj, főleg a benne lévő élesztő miatt ártalmas nekik, na meg az a sok "egyéb" anyag benne, ami még az embernek se lenne való...

Ha sokat esznek belőle madarak, elpusztulhatnak.


De maguktól nem is eszik meg, ha találnak más, nekik való élelmet! Talán a galambok és a verebek ők bizony jobban rájárnak ezekre, de nekik sem tesz jót.


A 3#-as válaszoló tanácsát fogadd meg, jól írja! Ott van jó helyen, ahol találtad! Csipogásukra találja meg őket a felnőtt rigó, de az is lehet, hogy ott is volt egy fán, csak te nem láttad!


A felnőtt rigó ott a földön eteti őket és tanítja etetni. Esznek rovarokat, kukacokat, és a gyümölcsöt is nagyon szeretik! Hagyni kell a földön lepotyogott cseresznyét és egyebeket, imádják!


Csak egyre kell vigyázni, hogy macska ne menjen a közelükbe! Úgyhogy ha szeretnél jót tenni, tedd vissza, az anyja megfogja találni! És inkább a távolból ügyeld őket, hogy ha macska közeleg, akkor azt zavard el, mielőtt lecsapna egy fiókára!

2014. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
+Még azzal segítheted őket, ha raksz ki egy nagy lapos tálba, pl virágalátétbe úgy 4-5 centi magasságban vizet! Ihatnak és fürödhetnek benne!!! Persze pár naponta mosd ki!
2014. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akkornincsnevem válasza:

Hasonló már velem is történt(nem egyszer).Etettük őket(persze nem kenyérrel),de pár nappal rá elpusztultak. :(

Ahogy a 2. mondta:vidd vissza oda ahol találtad.

2014. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én már neveltem fel kismadarakat, igaz nem rigót, de énekes madarat, azóta sem tudom pontosan milyen. :) Tetőbontás közben ráesett a cserép a fészekre és az anyukájuk az egyik fiókával együtt elpusztult. 4 kismadár viszont megmaradt és szerencsére sikerült felnevelni mindet. Még alig volt tolluk, szemük sem volt nyitva, de lisztkukaccal és tojássárgájával etettem kis csipesszel lehetett nekik adni, és nem is volt nehéz mert nagy csőrtátogatással jelezték hogy éhesek. :) Meg persze vizet kis fecskendővel. Már nem emlékszem mennyit adtam nekik, de kifosztottam pár horgászboltot és azt hiszem 3-4 óránként etettem, de neten olvass utána. :) Egyébként ha már nagyobbacska rigót találsz azt legközelebb tényleg ne vidd haza, mert úgy igaz ahogy az előttem lévők már írták, fészekelhagyók.
2014. jún. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gábor_2442 válasza:

Én neveltem gyerekkoromban kis rigókat. 4 közül egyet levadászott egy vizsla, a többit azért vittem haza.

Szóval egy lavorban laktak, amit egy függönnyel fedtünk le, akkor még nem tudtak repülni csak ugrani. Cseresznyével és meggyel etettük, az elején nehezebben mert nem fogadták el egyből a kaját. Utána rátértünk a cseresznyében kis husi kombinációra. 2 hét múlva kirepültek és még hetekig visszajártak cseresznyézni az ablakunkhoz. :)

2014. jún. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!