Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy hullámos papagáj elél egy...

Egy hullámos papagáj elél egy 53+40+26 -cm-es kalitkában kint?

Figyelt kérdés
nem lessz kiengedve,mert elszállna,ekkora a legnagyobb,amit tudok neki adni.Bent sajnos nem lehet.És olvastam h lehet kint teleltetni,úgyhogy ne írjátok h télen szétfagy.

2014. júl. 20. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

AZ 53 cm az a hosszúság ugye, nem a magasság?

Egynek elég lenne, de tarts kettőt, mert egyedül nagyon unatkozna, te is meg ő is jobban jár. Nyilván kint nem lehet reptetni, mert ott elrepül, de viszont a kalitkát bentre találták ki, kint a madaraknak röpde kell. Több okból is, például, hogy repüljön.

A másik ok, meg, hogy szét fog fagyni. Jól olvastad, hogy bírják kint, nekem is kint vannak a hullámosok is télen is, és még -lekopogom- sosem volt bajuk a hideg miatt. De! Nem kalitkában vannak. Kalitkában egyik madár sem bírja kint, abban meg se próbáld a kint teleltetést, mert már jobb esetben ősszel lefordul a rúdról. Ők nem azért bírják a hideget, mert fagyállót isznak, vagy valami ilyesmi, hanem azért, mert mozognak, repdesnek, ezzel hőt termelnek és így melegítik magukat. Ez is biztos oda le volt írva, ahol ezt olvastad, ez fontos információ a kint teleltetéssel kapcsolatban. :)

2014. júl. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem magasság az 53.tudom h nem a magasság,hanem a hosszúság a lényeg,de a minimum 40,tehát az megvan.Sok ember nagyon kicsi kalitba tarja a papagáját,ezért néztemh legalbb a minimum meglegyen neki.egyébként miskolcon a szinvaparki állatkereskedésbe szeretnék venni egy papagájt,van is eggy ami nagyon tetszett a színe,és kb 2 hónapja ottvan,nem kell senkinek.
2014. júl. 20. 17:24
 3/14 A kérdező kommentje:
hát kibirja télen,pl langyos vizet adok neki h felmelegedjen.meg csinálok valami kis ˇ"faalvóka"szerűséget,kibélelem valamivel,esetleg berakok egy kis izzót,mert ugye a házi égő 90-ven valahány százalékban csak hőt termel,tehát meleg lessz neki ott bent.Ja és milyen játékok kellenek neki?tudom h tükör,csengő abszolút nem,meg kell neki valami madárhomok is?
2014. júl. 20. 17:28
 4/14 anonim ***** válasza:

Miskolci vagy? Én is, ha gondolod, sokkal olcsóbban tudok neked esetleg hullámost adni, és még egészséges is lesz.

Faalvóka nem kell neki, ha az odúra gondoltál, azt költésre használják, másra nem nagyon. Játékoknak megfelelnek például fűzfaágak, üdítős italok kupakjai, stb.

Attól mert sok ember tart kis helyen papagájt, te miért akarsz kis helyen tartani madarat? Attól nem lesz jobb a madárnak, mert másnak is kis helyen van sajnos.

De tényleg kettő madarat vegyél minimum, párba, mert a papagáj az társas lény.

2014. júl. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ja miskolci vagyok,ilyen meleg szoba xd olyasmire gondoltam pl mint egy madáretető amin egy kis lyuk van,és be-ki tud menni és ki van bélelve
2014. júl. 20. 17:50
 6/14 A kérdező kommentje:
ok,de megvan amugy a kalit,ugyhogy mind1.de a langyos viz azért biztos h segít felmelegednie.pl uncsitesómnak volt papagája,alig volt kiengedve,de elvolt,játszott csengővel(akkor meg nem mondta senki h nem tesz jót)hát remélem megtudom majd tanítani neki a nevét pl,ha sokat beszélek hozzá.Amúgy az odút azért megcsinálom biztos ami biztos h legalább ott legyen neki meleg,esetleg letakarom valamivel ami melegebbe tartja,de nem fullad meg alatta.
2014. júl. 20. 18:04
 7/14 anonim ***** válasza:
Szegény kismadárnak még úgy 4-5 hónapja van hátra az életéből, ha kint akarod teleltetni egy ilyen mütyür kalitkában... A minimum méret talán lehetne 40 cm egy benti madárnak, de akkor is inkább 50-60. A langyos víz szerintem nem sokat segítene. Ha kint akarod tartani akkor építs neki rendes röpdét, nem annyira drága, hullámosnak fából meg tudod építeni, nem rágja szét, a drót sem olyan drága, illetve egy társ a madárnak sem. Ha ennyit nem tudsz rászánni 1-2 madárra, inkább hagyd ott ahol van, és szerezz be egy kutyát vagy cicát, ők elvannak kint egész évben.
2014. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
MIND1,lehet teleltetni,nem vitatkozok,inkább mint h egy vacak bolti sz.r ban töltse az életét.Multkor is előttem vettek ki egy nagyon szép kis hullámost,már régóta ott volt kisebb mint feleakkora kalitkában mint az én kalitkám.Úgyhogy nem fog erre a sorsra jutni az én kiszemelt hullámosom se.
2014. júl. 20. 19:44
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
De nem értem, hogy miért nem fogadod el azt a tényt, hogy tényleg lehet teleltetni, mínusz fokban kint tartani, viszont normális helyen, ahol nem fagy meg. Gondold el magadat. Te sem fázol rövidnadrágban kint, ha elmész futni, stb, de ha betennének egy egy négyzetméteres valamibe, akkor ott fagynál meg. Lásd hajléktalanok. Lefekszenek aludni, nem mozdulnak, és nem is fognak többet. Ha nem termelsz energiát, az a semmiből nem jön. És a papagáj is ugyan úgy működik ahogy te. A kalitkában pedig nem tudja magát fűteni.
2014. júl. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést teljesen felesleges volt kiemelni. Ekkora kalitkában kitenni egy hullámost éppúgy állatkínzás, és a lassú, biztos halálra ítélés kategóriája, mint júliusban volt.

Lehet kinn teleltetni, de megfelelő körülmények között. A langyos víz nem ér semmit. A megfelelő tápláláson kívül REPÜLÉSSEL kellene tudnia melegen tartania a testét, de egy ilyen kis börtönben nem tud repülni, ehhez legalább 1,5*1*1 méteres hely kellene neki, de inkább több.

Ekkora kalitkában szobában sem tartanék madarat - még kiengedés mellett sem.

2015. márc. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!