Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pár kérdés hullámos papagájjal...

Pár kérdés hullámos papagájjal kapcsolatban lent?

Figyelt kérdés

Nos az első hogy úgy vettük észre hogy a fiú erősen hajtja a lányt meg töményen szerelmeskednek, és készítettünk is nekik odut amit már nem tudom mivel is béleltünk, de ez bent van már vagy 1-2 hete náluk, de még nem voltak benne csak a tetején vannak és az lenne az egyik kérdésem hogy egy hogy miből vesszük észre ha le akar tojni, a másik hogy mikor fog belemenni az oduba?


Megint másik szintén hullámosokkal kapcsolatban...


Hogy amik nekünk vannak hullámosok, kb 1 éves mindkettő és picit több mint fél éve vannak nálunk, és hogy ezek kb milyen gyorsan tanulnak meg beszélni? illetve már a szavak dallamát elég érthetően kicsipogják, de csak csipogják... neten azt olvastam hogy olyan lesz mint ha hangtorzítóba beszélnék... de normális az hogy csak csipogva magyaráznak illetve kb mennyi idő alatt jutnak el a hangtorzítós beszédig?


Meg megint másik


hogy vagy miért van az hogy igaz hogy még csak csipogva utánoznak... de miért van az hogy van olyan szó amit 66 milliószor el kellett mondani nekik mire elkezdték csipogni, pl hogy szia vagy a saját nevüket... de van amit csak 1-2x kellett megemlíteni nekik amit nem írnék ide le teljesen mert nem tudnám kitenni a kérdést.. mert ugyanis káromkodnak...



2014. aug. 2. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1/ a szaporodáshoz a nyugodt feltételeket kell biztosítani, nem feltétlenül mennek be az oduba, de biztosítani kell a fészkelőanyagot. Majd ők kiválasztják, ami nekik szimpatikus. Attól, hogy szerelmeskednek, még nem biztos, hogy a tojónak van peteérése.

2/ egyedül tartott papagájok hajlamosabbak hangutánzásra. Párban tartva már inkább egymásra figyelnek és nem kizárólag a külvilágra.

3/ a hangképző szerveik számára nyilván vannak könnyebben és nehezebben utánozható hangok.

2014. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nyugodt körülményt mire érted? vagyis mit csináljak, és mit ne? valamint jobb lenne szerinted ha levenném az odu tetejét hogy ne csak egy kis nyílás legyen rajta, hanem a tetején is betudjanak menni? a hangutánzásra meg írtad hogy külön kell lenniük mert akkor jobban rám figyelnek, csak az a baj hogy megszakad a szívem tőlük.. próbáltuk meg majd tesóm tervezi is hogy átviszi magához az övét, de olyan keserves hangon hívogatják már akkor is egymást, egymás nevét mondogatva már akkor is ha annyira viszem ki hogy a kinyitott ajtótól ne lássák egymást... meg mikor beszélünk hozzájuk, akkor mindkettő megáll felénk fordul és minden mozzanatunk lesik, valamint van hogy van hogy csak az egyik, de van hogy mindkettő egyszerre próbálja azt csipogni amit mondunk nekik...
2014. aug. 2. 15:45
 3/15 A kérdező kommentje:
meg azt is írták már itt gyk-n hogy a hangutánzásokat nem tudatosan csinálják, de én úgy vettem észre hogy legalább is a miénknél éppen az ellenkezője igaz... úgy értem, azt hogy szia egy embernek egy nap egyszer max kétszer mondják, mikor először találkoznak vele meg max mikor elköszön tőlük hogy na sziasztok én megyek... a jövés és a menés közt egyáltalán nem köszönnek senkinek.. meg ha kérdem tőlük hogy ki a rossz akkor mindig a másik nevét mondják, valamint volt 1-2 hónapja hogy este pakolásztam a szobámban és letettem őket ketrecestül a földre, aztán otthagytam őket tesóm meg jött be és ugye sötét volt, nem látta őket és át esett rajtuk... utána főleg a fiú kegyetlen dühös szemekkel nézett tesómra, és akkor csipogta ki először tesóm nevét, de akkor annyiszor ahányszor kérdeztük tőle hogy ki a rossz? meg ezt a káromkodást igazából egyrészt szerintem filmekből, más rész onnan hogy reggel korán észveszejtve csérognak, főleg akkor ha hátatfordítok nekik és próbálok még aludni vagy pihenni, és persze olyankor egyből a káromkodás jut eszembe mikor arra ébredek hogy úgy csérognak mint aki megvan veszve... de utána ha felkelek nincs semmi bajuk...
2014. aug. 2. 15:55
 4/15 anonim ***** válasza:

Az odút a kalitka oldalsó(második) ajtajára szokták tenni hogy könnyen bele lehessen nézni(fel lehessen emelni a tetejét) fészekkontrollnál.

Másodszor: biztos hogy akarsz fiókákat mármint elég nagy a kalitka ahhoz hogy akár 6-7 hullámos is elférjen benne gond nélkül? Elég nagy a kalitka ahhoz hogy tudjanak benne többet repülni mint pár szárnycsapás(ugyanis kell a hely hogy a fiókák megtanulhassanak repülni)? Tisztában vagy a tenyésztéssel kapcsolatos dolgokkal? Tudod hogy mit kell csinálni az odú felrakása ELŐTT, tudod hogy mire kell figyelni az odú kiválasztásakor, tudod hogy mik történHETnek és mi a megoldás ha megtörténik valamelyik,tudod hogy mi normális és mi nem a kotlás,fiókanevelés alatt, tudod hogy hogyan és mivel kell őket etetni kotlás,fiókanevelés közben?

Ezek tudása nélkül nem szabadna tenyésztésbe fogni.


NE válaszd szét őket! Kell nekik a fajtárs. Az a fontos hogy nekik jó legyen. Az hogy nektek az a vágyatok hogy beszéljenek nem számít. Ha beszélnek beszélnek ha pedig nem hát nem. Kegyetlenség ártani,rosszat tenni nekik(szétválasztani őket) csak azért hogy teljesüljön a vágyatok(beszéljenek).


Azt írtad ha kiviszed az egyiket a szobából ordibálnak egymásnak. Ezen kicsit megakadt a szemem mármint azon hogy azt nem írtad hogy egymás után repülnek. Tudnak repülni ugye? Nagyon remélem hogy nincs vágva a szárnyuk.

2014. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

hát akkor elgondolkozom a költtetésen, mert igazából nem nagy a kalitka ami nekik van, előtte hörcsög volt benne méretét nem túl nagy, 21 centi mély 32 centi magas valamint 32 centi magas, és ebben vannak úgy hogy naponta röpülnek, de úgy hogy kiengedem őket és mikor visszaülnek akkor rájuk csukom a kalitkát és így elvannak


költőodut meg ez alapján csináltunk fából...:


[link]

2014. aug. 2. 21:03
 6/15 A kérdező kommentje:
egy időben külön voltak, mert előbb a fiút vettük majd később a lányt, és előbb úgy voltak hogy külön szobában külön ketrecben, majd mikor már hozzánk szoktak, nem féltek tőlünk tehát nem ment neki mindennek mikor enni adtunk nekik akkor egy szobába vittük, de még egy kis ideig külön ketrecben voltak majd mikor már összeszoktak akkor összeraktuk őket, és azóta szünet nélkül együtt vannak... és úgy szoktam reptetni őket, hogy egy nap egyszer kapnak enni és inni, annyit ami elég nekik bőven másnap kb ugyan addig, és mikor kiöntöm a léhát ami megmarad a magokból, abban még mindig van mag amit egy idő után ha sok összegyűlik kiszelelünk és újból elkapják... szóval mikor elfogyott másnapra a kaja vagy már csak kevés van kiöntöm a maradékot, akkor kiengedem őket és adok nekik kaját, majd visszateszem a ketrecet a szekrény tetejére, majd mikor megunják a kint létet és bemennek akkor rájuk csukom az ajtót...
2014. aug. 2. 21:15
 7/15 A kérdező kommentje:
asszem van egy kis gond... o.O azt írják neten hogy a fiú hullámosok viaszhártyája kék, és eddig folyamatosan változott mindkettőé, és most nézzük nincs 10 perce hogy mindkettőnek kék...
2014. aug. 2. 22:44
 8/15 anonim ***** válasza:

Még jó hogy írtam. Ez a kalitka NAGYON kicsi. Minél előbb cseréld le akkor is ha nem tenyészted őket. Ez max. egy szállítókalitkának felel meg.

2 hullámosnak általában azt szokták mondani hogy 40cm mély, 50-60cm magas, és 50-60cm hosszú kalitka már jó de szerintem lehetőleg ennél is nagyobb legyen. És ez csak azokra a madarakra vonatkozik akiket nem tenyésztenek és naponta órákig kint vannak a szobában. A tenyésztéshez ennél is nagyobb kalitka kell.

És ez csak a méret. Ezenkívül az is fontos hogy téglalap alakú legyen tehát hosszú,kellően mély,a szükségesnél nem magasabb ugyanis ők vízszintesen mozognak,repülnek nem fel-le. A rács mindenképp horganyzott legyen azaz ezüst vagy arany színű és ne festett(festettbe a leggyakoribb a fehér de lila,kék,zöld,stb is lehet).

2014. aug. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mutass róluk éles képet szemből. Megnézem a nemüket.
2014. aug. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
a napi több óra repülés megvan mint írtam is, meg addig vannak kint ameddig akarnak és ebben éppen csak vannak meg esznek,isznak... képet viszont picit később tudok róluk csatolni, mert most még nem jók a fényviszonyok és nem lenne normális a kép...
2014. aug. 3. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!