Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a baja a HULLÁMOS PAPAGÁJOM...

Mi a baja a HULLÁMOS PAPAGÁJOMNAK?

Figyelt kérdés

Már elég öreg, 10+ éves. Ki akartam takarítani a ketrecét, ezért kitettem a teraszra a napra kb. 5 percig (és letakartam egy csíkban a ketrec tetejét, hogy ne üsse meg a guta). Elkezdett repdesni a szárnyával meg ide-oda szálldosni, és leesett a kalitka aljára. Már nem is vesszük ki a kalitkából soha, mert ha kivesszük, nem marad a kezünkön, hanem felszáll, de nekirepül a falnak és tárgyaknak, és leesik. Mindig. Gondoltuk hogy már öreg és lehet hogy vak. Szóval már hónapok óta nem vesszük ki. De még soha nem csinálta ezt a KALITKÁBAN. Nem tudott visszamászni és csak ott feküdt a kalitka alján és erőlködött hogy vissza tudjon mászni. Azonnal visszavittem a helyére és ott néztem, hogy mit csinál, próbáltam megnyugtatni a hangommal. A lába a teste alá volt gyűrve, a lábujjai begörbítve, a szárnyai félig kinyitva, közben ijedtnek tűnt és gyorsan szedte a levegőt. De nem ment arrébb meg semmi. Kis idő után feltápászkodott és már rendesen ült a ketrec alján. Aztán felszállt az egyik ülőrúdra és úgy tűnt hogy megvan az egyensúlya, percekig úgy volt rajta, de figyeltem és láttam hogy a farka a feje irányába áll, rossz irányba, ahelyett hogy hátrafelé állna, és úgy, rendesen egyensúlyozna. Amikor így végül elvesztette az egyensúlyát, ide-oda repdesett és próbálkozott az összes ülőrúdon. Aztán egyszer az egyik ülőrudat megragadta az egyik lábával, a másik lába lefelé lógott, és a nyakával is "fogta" az ülőrudat, meg a szárnyával csapdosott, de nem tudta megtartani magát és megint leesett. Még volt egy időszak amikor úgy látszott, hogy meg tudja magát tartani, de aztán megint a földön kötött ki. Olyan furán csipogott (de nem fájdalmasan) és próbált visszamászni, meg járkált alul.


Letettünk neki vizet meg kaját.


A naptól és/vagy a kalitkában még sosem csinált ilyet. Már nagyon öreg és gyanakszunk rá, hogy vak lehet, vagy nem jó az egyensúlya vagy valami.


De volt egy ismerősömnek évekkel ezelőtt egy papagája, akinek az volt a baja, hogy nem tudott rendesen tojni és a fenekében felgyülemlett a széklet. Nem tudták hogy mi baja van egy csomó ideig, de az sem tudta megtartani magát az ülőrúdon, nem volt egyensúlya. Aztán adtak neki hashajtót és utána semmi baja nem volt.


Vajon az én madaramnak is ez a baja? Vagy már öreg és meg fog halni?


Rendesen szokott tojni, ráadásul ez a baja az egyensúllyal (ha kivettük) már hónapok óta van. A kalitkájában még nem történt vele ilyen.


Állatorvoshoz nem merem vinni. Megmozdítani sem merem. Hívni kellene, de hétvége van, nem tudom van-e rendelés, ügyelet, mi van ilyenkor. A neten keresgélek, de nem találtam meg a tüneteket a gyakori papagájbetegségek között.


Köszönöm a segítséget előre is!



2014. aug. 16. 09:20
 1/1 Csendzse válasza:
Szerintem mindenképp vidd el állatorvoshoz lehetséges hogy eltört valamije ezért nem jó az egyensúlya de egyáltalán nem vagyok benne biztos.Sok sikert!
2014. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!