Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van két hullámos papagájom...

Van két hullámos papagájom tegnap kaptam öket egyik fiu másik lány mennyi idö amig megszoknak és a kezemre ülnek? Mert kivettem a kalitkábol az eggyiket és elrepült de szerencsére elkaptam. Köszy a válaszokat

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
ha ennyit fogdosod nem fognak a kezedre repülni, sok órát kell velük foglalkozni miután már biztonságban érzik magukat egyáltalán.
2014. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt hogy foglalkozni mit csináljak velük?
2014. aug. 29. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
pl fiókák ellenőrzése, nem ragadt e rá a lábára sz*r. Tojó ellenőrzése nem akad e el a tojás. Legyél felkészülve kb mindenre.
2014. aug. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

jaajjjj, előző vagyok. bocsánat egy másik kérdéshez akartam ezt írni.



Olvass itt utána, ezerszer le lett írva hogy kell idomítani hullámost.

2014. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem kutyák hogy 1 óra után odamehetsz hozzájuk és össze-vissza tapogathatod őket.

Minek fogtad meg? Pár nap alatt még a kalitkát se szokják meg nemhogy a teljesen új környezetet. Marokra fogni csak a legszelídebb papagájokat lehet akik teljesen megbíznak a gazdájukban amihez hónapok,évek kellenek. Örülhetsz ha ezzel a nagyon korai megfogással nem vesztetted el hosszú hónapokra a szelídítés lehetőségét. Az hogy a kezedre üljenek,egyenek a kezedből nem jön magától. Meg kell dolgoznod érte azaz el kell nyerned a bizalmukat. Ha erőszakoskodsz,kergeted,ijesztgeted vagy hasonló őket akkor egyre messzebb kerülsz a szelíd madaraktól. Az hogy akarata ellenére megfogtad és kivetted majd kergetted és megint megfogtad ezzel hatalmas ijedtséget,stresszt okozva neki EGYÁLTALÁN nem jó pont. Most jobban félnek tőled mint amikor hozzád kerültek.


Foglalkozás azt jelenti hogy a kalitka mellé ülsz és beszélsz hozzájuk. Pár nap múlva elkezdheted kézből etetni próbálni őket. De nem mindegy hogyan. Nemrég volt itt szelídítéssel kapcsolatos kérdés több is nézd meg őket. A szelídítés folyamatát leírni nem 2 mondat ezért nem szívesen írja le az ember újra és újra ugyanazt mert sok ilyen kérdés van.

Kikerestem egyet: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6037720-hull..

2014. aug. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de mégnagyon fiataloktehát tojásuk sincs
2014. aug. 30. 08:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi köze a szelídítésnek a tojáshoz?

Fiatalok így könnyebb megszelídíteni őket mintha több évesek lennének de ettől még őket is fokozatosan kell megszelídíteni és nem szabad erőszakoskodni.


Tojást pedig ne is akarj! Nem kell nekik tojni. Tojás nélkül is sokáig,boldogan élnek. A tenyésztéshez érteni is kell,sok mindent tudni kell ráadásul a tojásba többféle dolog miatt bele is halhat a tojó főleg ha nem ért hozzá az ember de ha értesz hozzá akkor is van kockázat. És felesleges is, nincs hiány hullámos papagájból(gondolom nem akarnád megtartani a fiókákat).

Mivel most kaptad őket és azt se tudod hogyan kell velük foglalkozni nem hiszem hogy értesz a tenyésztéshez sőt az alap tartással kapcsolatos dolgokat se tudod valószínűleg.

2014. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem sokat értek hozzájuk de olyan 5 6 hónaposak lehetnek ha leirnád az alapokat vagy még többet is akkor azt nagyon megköszönném :D !!
2014. aug. 30. 14:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Az alapokat már elküldtem privátban. A szelídítés menetét pedig feljebb már belinkeltem.
2014. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!