Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vágjak bele hullámos papagáj...

Vágjak bele hullámos papagáj tartásába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy alakult, hogy hozzájuthatnék egy 100*100*50-es kalitkához. Szívesen tartanék egy hullámos párt, de nem tudom, belevágjak-e. Viszonylag sokat dolgozom itthon, így tudnék foglalkozni velük, de a családtagok ellenállása miatt nemigen tudnám csak napi kb. 1 órára kiengedni őket...


Szerintetek így elfogadható körülményeket tudnék biztosítani nekik?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 3. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Legelőször azt döntsd el, mennyire viseled jól, amikor a dobhártyád kiakar szakadni, mert ezek nem halk kis jószágok :D
2014. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
A hullámos papagáj az nem kakadu, nem csinál nagy zajt. Törődést viszont igényel, mint minden élőlény. Valamennyi kiadással is jár. Mindenesetre gondold meg! Nekem a kalitkáról mindíg a rabság jutott az eszembe.
2014. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell őket kiengedni. Viszont gyakran kell majd takarítani a kalitka körül, azt is számold bele, hogy legalább kétnaponta, de inkább naponta porszívózni kell.
2014. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A fajválasztásban és a szándékban biztos vagyok, csak amiatt vacillálok, hogy ezek a körülmények (a kalitka mérete, meg a korlátozott röptetési lehetőség) elfogadhatóak-e? Jól éreznék-e magukat?

Az egy dolog, hogy ez a kalitka most kapóra jön, de pont emiatt a lehetőség miatt méricskéltem is, és nagyobb úgysem férne el, tehát vagy ez vagy semmi...

2014. szept. 3. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Nekem volt hullámos papagájom, ő ki sem akart jönni a kalitkából!Ha kinyitottam neki az ajtót, becsukta!!!:) Nagyon cuki volt, én nagyon ajánlom, viszont,ha kettő van együtt, akkor nem lesz olyan szelíd+beszélni sem tanul meg...Az enyém(fiú)mondta a nevét, meg puszikat is küldött! :)
2014. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is van egy,sosem bántam meg hogy megvettem nagyon szeretni valo és szo fogado is,nem volt vele sosem gondom,mikor rá szolok hogy halgasson egy csipp-et sem hallok többet,a fen tartása is elég egyszerü,nem eszik sokat és kis barátsagos is,az enyém egyedül van eleinte volt egy párja de sajnos meghalt(öreg volt) de ez mar megvan nekem lassan 5 éve és boldog nem szomorkodik,amugy én az enyémmel probálkoztam ki engedni de nem szereti valoszinüleg azért mert mikor megvettem tél volt a fütés miatt nem mertem kiengedni ne hogy megsüsse magat :)
2014. szept. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!