Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges, hogy a törpepapagá...

Lehetséges, hogy a törpepapagáj pár, vagy mind a kettö tojó?

Figyelt kérdés

Van két törpepapagáj egy 2m hosszú 2m magas és 1m széles ketrecben(röpdében).Kisállatbörzén vettük öket,van velük még 2 rozella. 6-8 hónaposak lehetnek.Van bent 2 fészek.1 kisebb,direkt nekik,a másik a fürjeknek van berakva,de ök járkálnak bele.Raktunk be nekik füzfaágakat,meg mindent és el is kezdték szépen behurdani a fészekbe.(mind a kettöbe,de a fürjbódét jobban szeretik).A nagyob fészekbe(fürjekébe)egész szép kis fészket építettek,de mind a kettöt láttuk,hogy berakta a faroktollai közé.

Láttuk már öket kétszer herélkezni és mind a kétszer ugyanaz volt alul.

Tegnap és ma is láttam,hogy az,amelyik felül volt,az etette a másikat.

Az a kérdésem,hogy szerintetek pár lesz.Ha pár,akkor miért nincs még tojás?Fött tojást és reszelt répát is kaptak.Lehetséges,hogy a rossz idö miatt nem raktak tojást?Vagy azért nem mert még fiatalok.


Kérlek titeket,hogy létszi segítsetek.


Bocs hogy hosszú lett :)


Esetleg még tudok feltenni a fészekröl képet,ha az segít.



2014. szept. 9. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért nincs még tojás, mert még rohadtul fiatalok ehhez. 1 éves kor után szokás párba állítani a papagájokat, mert 1. testileg fejletlenek és 2. még nevelőösztön nem biztos, hogy meglesz bennük egy darabig.

Az első fészekalj így is sanszos minden párnál, hogy "kuka".

Az meg, hogy az egyik megugorja a másikat, egyneműeknél is előfordul.

Törpéket néha a tenyésztők is nehezen azonosítják be, hogy milyen neműek, de látatlanban senkinek sem megy. Szívesen látnék róluk pár képet!

2014. szept. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
oké mindjárt rakok fel róluk.
2014. szept. 9. 15:23
 3/10 A kérdező kommentje:

Itt vannak: [link]

[link]

Itt a fészek: [link]


Bocs a rossz képminöségért.

2014. szept. 9. 15:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nagyon szépek ennyi alapján a madarak! Úgy vélem külön neműek. Adj nekik egy kis időt. Ha a rozik nem kezdik "rongálni" őket, akkor lesz kismadár.

2014. szept. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tényleg tetszik?Amikor vettük,akkor fakóbbak voltak,igaz,hogy csak 2 hónaposak voltak.Amúgy inkább ők csípnek bele néha a rozellákba.
2014. szept. 9. 18:59
 6/10 A kérdező kommentje:

Amúgy a rozellák lehet nek különböző neműek?Vettünk egy párt szépen elvoltak,raktak tojást is.Csak egy baj volt.Amikor megnéztek,hogy van-e tojás,akkor megijedtem a tojótól,és sajnos kupán csaptam a fészek tetejével.Rögtön szörnyethalt.

Két hét múlva vettünk egy tojót.De az a tojó szebb mint a hím,tehát szerintem az is tojó.

A másikhoz egyáltalán nem közeledik,sőt,meg az öregebb meg is csípte már őt.

Az öregebb 2 éves,a mázik 1.

Lehet,hogy tényleg tojó,vagy mind a 2 hím?

Rakok fel róluk egy olyan 5 perc múlva képet.

2014. szept. 9. 19:06
 7/10 A kérdező kommentje:

ö a fiatalabb: [link]

ö az öregebb: [link]


A második képnek igen rossz a minösége.

2014. szept. 9. 19:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól értem hogy a törpék és a rozellák egy röpdében vannak ami ráadásul nem is túl nagy?

Külön kéne őket rakni mert jelenleg az életükkel, egészségükkel játszol.

Mindkét faj olyan kategória hogy csakis a saját fajtársával lehet tartani mert agresszív. Még a fajtársuk lábát is megcsonkíthatják.


És hogy a kérdésedre is válaszoljak. Ilyen fiatalon még nem szabad tenyészteni őket mert nem állnak rá készen.

2014. szept. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja és a rozellák nemét a szárnytolluk belső feléből tudod megállapítani.

A hímé egyszínű, a tojóé középen pöttyös.


A törpepapagájokról azt olvastam hogy a széles fej,nyak, nagyobb,teltebb test jellemzi a tojókat míg a hímek nyurgábbak, nyakrészen kevésbé teltek és a tojók kissé kúpos fejformájával szemben inkább "kockafejűek". És a rúdon egymás mellett ülve a rendezett tollazatú hím faroktollai "V" formát képeznek míg a tojóé valamivel legyezőszerűbb.

De a legbiztosabb az ha megfogod őket és megtapogatod a szeméremcsontjukat.

2014. szept. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor most törpe, rozella, és fürj is van egy helyen?

Nagyon ajánlott minden fajt külön tartani!

A törpék még nagyon fiatalok, ezért nincs tojás. Nekem is pároztak ennyi idősen, de még nem kell, hogy tojásuk legyen. Azt nem tudom, hogy miért dugdosta mindkettő a fűzgallyakat a tolla közé, általában csak a tojó szokta. Lehetséges, hogy egyneműek mégis. Ha így van, akkor szét kellesz majd választanod őket, mivel tojódomináns (és amúgy is agresszív) fajról van szó, 2 tojó nehezen tűri meg egymást. Ahogy feljebb is írták, tényleg akár egymás lábujját is lecsíphetik. Külső jelekből szinte lehetetlen megmondani a törpék nemét. Figyeld a viselkedésüket. De ha mindkettő dugdossa a gallyakat a tolla közé, sanszos, hogy tojók.

2014. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!