Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lenne néhány kérdésem a...

Lenne néhány kérdésem a nimfapapagájok tartásával kapcsolatban. Mennyi idő alatt lehet kézhez szoktatni egyszerre két papagájt? Mekkora kalitkára van szüksége egy párnak? Milyen gyümölcsöket és zöldségeket ehetnek?

Figyelt kérdés

Egy nimfapapagáj helyes tartásáról szóló könyvben olvastam, hogy egy-két hét különbséggel tanácsos elhozni a két madarat. Nektek erről mi a véleményetek?

A ketreccel kapcsolatban pedig a minimum méret érdekelne. (Tudom, hogy minél nagyobb, annál jobb... :) És természetesen naponta kiengedném a madarakat több órára)

Normális válaszokat szeretnék :)



2014. szept. 10. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Helló!

Hosszú idő mire megszelídülnek. Szerintem csak akkor érdemes egyiket hamarabb, másikat később venni, hogyha meg szeretnéd szelídíteni, mint írtad.(ha párban vannak, egymásra figyelnek, viszont ha a korábban vett már szelíd, akkor a másik is könnyebben szelídül)

A minimális kalitka méretét neked kell meghatározni! A lényeg, hogy kényelmesen elférjen benne. Kitudja nyújtani a szárnyát, 2-3 ülőrúd(meg játékok fából)legyenek benne úgy, hogy ne legyen túl szúfolt, egyik ülőrúdról a másikra tudjon szökkenni, repülni. Persze ahogy írtad ez napi röptetés mellet.

Ehetnek:almát(kimagozva, mert a magja ciánt tartalmaz), paprikát(egészbe is berakhatod)...

Tenyésztőtől vegyél madarat!!!!!

Szia!

2014. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. szept. 10. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!