Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kolibri szakértők! Igaz, hogy...

Kolibri szakértők! Igaz, hogy meghal a kolibri, ha 10 másodpercig nem repül? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

A Benjamin Button különös élete c. filmben volt egy ilyen monológ, amiről szeretném kideríteni, hogy mennyi a valóságtartalma. Arra is kíváncsi vagyok, hogy valóban 8-as alakban ver a szárnyaival?


„A kolibri nem csak egy egyszerű madár. A szíve ezerkétszázat ver egy perc alatt, és nyolcvanat csap a szárnyával egy másodperc alatt, és ha lefogod a szárnyait, hogy ne repülhessen, akkor tíz másodpercen belül meghal. Ez itt bizony nem egy átlagos madár, ez egy valóságos csoda. Lelassították a szárnyait egy mozgóképpel, és tudjátok, mit láttak? Hogy a szárnyai nyolcas alakban mozognak. Na, és azt tudjátok, hogy a nyolcas mit jelöl a matematikában? A végtelent.”


Köszi előre is!:)



2014. szept. 19. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Ez hülyeség.


Nem vagyok "szakértő", de azt tudom, hogy ők is építenek fészket, ők is kotlanak a tojásokon...stb, amit pedig folyamatos repüléssel nem lehet.

Ja és mivel nappali állatok, ezért éjszaka pihennek.


A szárnyukat meg előre-hátra mozgatják, azt nem tudom, hogy 8-as alakban-e.

2014. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

No igen, csak 7 másodpercig alszik, hogy el ne pusztuljon!


Ugye érzed az ellentmondást?


Forrest Gump szerint a véletlenen múlik, hogy ki milyen ízű bonbont vesz a dobozból, de van aki előbb megnézi a doboz alján, hogy melyik milyen ízesítésű, és úgy választ!


Na ennyit a filmekről.

Kb. annyi az értéke az ilyen információnak, mint a fészbúkos okosságoknak.

2014. szept. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ez a video jutott eszembe :)


[link]

2014. szept. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Ezen a linken nem csak olvashatsz a kolibrikről, de van lassított videó is a repülésükről:

[link]

2014. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Kétlem, hogy igaz lenne. Itt egy angol nyelvű weboldal, ami érdekes tényeket közöl a kolibrikről: [link]


Az egyik tény: Hummingbirds like to perch. Hummingbirds spend most of their life perching. 'A kolibrik szeretnek ágakon pihenni, az életük nagy részét ágakon pihenve töltik.' Ergó nem valószínű hogy meghalnának, ha nem repülnek. Na meg biztos írná ez az oldal is, ha igaz lenne.

2014. szept. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jézusom, de aranyos az a horkoló kis kolibri.
2014. szept. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy minden madár 8-ast ír le a szárnyával oldalról, és alúlról is nézve is. Persze kivéve, ha vitorláznak. A felhajtóerő miatt van ez. A másik érdekes dolog, hogy minden madár hátrafele rugaszkodik el a földtől, kivéve a vízimadarakat. Néhányuk ugyanis nekifutással startol.
2014. okt. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!