Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papagájom nem énekel?

A nimfa papagájom nem énekel?

Figyelt kérdés
Már 3eves is elmúlt a hím nimfám,de Sosem énekel. A ketrec ajtó folyton nyitva van, így sokat van kint, velem már egész bizalmas a kapcsolata,bár a simit nem tűri, a család többi tagjától pedig fél. Ha fütyül valaki a lakásban akkor elenged 1-1 hangos rikkantást de Ennyi. Ezt mi okozhatja? Ilyen a személyisége vagy depis? Meg fog ez változni?

2014. okt. 13. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztosan hím?
2014. okt. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tegyél fel róla pár képet! Nem vagyok benne biztos hogy hím nimfád van.
2014. okt. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2014. okt. 14. 09:39
 4/9 A kérdező kommentje:
2014. okt. 14. 09:40
 5/9 A kérdező kommentje:

Olvasgattam utána,és már én sem vagyok biztos abban hogy hím pedig anno ugy olvastam hogy a teljesen sárga nimfa az csak hím lehet mivel a tojó madaraknak a környezetbe kell olvadniuk a tojások védelme miatt, ezért szürkék inkább.

Most olvastam olyat, hogy a tojóknak pöttyös a szárnyuk alatt és csíkos a farktolluk. Neki semmi ilyesmi nincs. Remelem ti megfejtitek a talányt

2014. okt. 14. 09:45
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

A képem látható madár egy lutínó tojó. Ezért is nem énekel.

Nem tudom, hogy hol olvastad ezeket a dolgokat, de ha belegondolsz semmi logika nincs benne. A tojó tök mindegy milyen színű, mert odúban fészkel, ahol nem látja senki.

Amúgy ez a színváltozat annyira feltűnő hogy a természetben egyből elkapják a ragadozók. (függetlenül a madár ivarától)

Képzelj csak el egy 50 fős nimfa csapatot, ahol mindenki szürke csak egy madár fehér. Szinte világít a többi között, így a ragadozók szinte biztosan őt kapják el először.

2014. okt. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

Pont fordítva van. Lutinoból a legtöbb tojó ugyanis sokkal könnyebb tojót "gyártani" mint hímet.

Nekem is van egy lutino tojó nimfám anno én is hímként vettem de hamar rájöttem hogy tojó.

Tojóknál arra kell figyelni hogy ne simogasd a hátát,szárnyát se te se valamilyen játéka ha elmegy alatta mert ez előjáték a számára és ne hagyd hogy bemásszon,"befészkeljen" valamilyen kis résbe,lyukba. A tojó nimfáknál sajnos gyakori hogy elkezdenek tojást tojni és végkimerülésig tojnak leállíthatatlanul. Az enyém is már sokszor tojt egy fészekaljnyi tojást de szerencsére mindig sikerül leállítanom.

2014. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meg sem álmodtam hogy kislány lehet xD különben a kereskedésben kértem hogy fiú legyen. Úgy adták ide. Akkor emiatt szedi szét a dolgokat,mert fészket rakna? Vagy a többiek is ilyen kártékonyak?
2014. okt. 14. 19:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs köze a neméhez. Minden papagáj rág szórakozásból.

Az a legegészségesebb nekik ha fát rághatnak azaz pl. úttól távoli fűzfaágakat, nyírfaágakat, nyárfaágakat. Ezekkel koptatják a csőrüket így nem nő túl és egészséges dolgok vannak bennük na meg persze sokkal szórakoztatóbb olyan dolgot rágni ami szétszedhető, darabokra rágható.

Ülőrúdnak is mondjuk 3cm vastag számukra nem mérgező ágat tegyél be a kalitkába a műanyag helyett. És mivel egész nap kinn van kéne csinálnod neki ágakból egy kiülőt a kalitka tetejére vagy hasonló hogy ne nőjenek túl a karmai,csőre.

[link]


Ja és a tükröt vedd el onnan, takard le. Egyáltalán nincs rá szükségük sőt fejben/mentálisan árt nekik. Ha azt akarod hogy legyen madártársa akkor vegyél mellé egy igazi,élő hímet(jobb nekik ha többen vannak).

2014. okt. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!