Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Érdemes kiraknom madáretetőt?

Érdemes kiraknom madáretetőt?

Figyelt kérdés
Második emeleten az erkélyre raknám ki. Egyáltalán felszállnak odáig? Megtalálnák? Imádom a madarakat és olyan szuper lenne, ha odaszoknának, nem mellesleg segítenék is nekik.
2014. nov. 7. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
A madaraknak jó a látása és kiváló megfigyelők.
2014. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
szerintem meg lehet próbálni, elég nagy az esélye hogy oda szoknak, de ne legyen nagyon pici az etető, mert gondolom nagyvárosról van szó ahol sok a gerle és a galamb és ők nem férnek oda az apró etetőkhöz!
2014. nov. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Városban - azt javaslom - ne etesd a madarakat.

Egyébként egyelőre nem is kell, mert találnak élelmet. Csak akkor kezdj mégis az etetésükhöz, ha egészen tavaszig tudsz gondoskodni utánpótlásról.

2014. nov. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Érdemes, én évek óta etetem őket a másodikról, ősztől tavaszig mindig van vendég, előszőr jönnek a cinkék, később tengelicek és zöldikék is. Tavaly még egy mátyásmadár is odajárt enni, olyan fura volt azon a kis cinkegolyón az a nagy, színes madár, egy időben egy harkály is sokat jött. Egyből felfedezik ha kint van az etető, vagy a cinkegolyó.

Többen is etetik őket az emeletekről az utcánkban, így télen benépesül tőlük a környék, nagyon aranyosak.

Persze csak akkor kezdj bele, ha tavaszig minden nap tudsz nekik adni magokat, mert napont általában háromszor megjelennek, napkelte, ebédidő, és naplemente előtt jönnek.

2014. nov. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Most már érdemes elkezdeni, hideg van reggel, nem találnak ennivalót, hozzám már jönnek enni napok óta a cinkék.
2014. nov. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!