Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A macskám elkapott egy kisebb...

A macskám elkapott egy kisebb verebet, ami épp kirepült a fészekből és behozta a házba. A madár egyik fele kicsit véres, meg remeg szegényke és néha becsukja hosszabb időre a szemét. Mit csináljak a kis verébbel?

Figyelt kérdés
Megmenthetem még? Mivel és hogyan etessek egy ilyen kicsi állatot?
2008. aug. 14. 13:11
 1/9 anonim válasza:
55%
szerintem a shock-tol remeg. Ha a nyaka a helyen all (nincs kitekerve) akkor lehet h nincs nagyobb baj. A szemet a fajdalomtol es a shocktol is becsukhatja. Nem tudom Mo-n le lehet e vinni allatorvoshoz a kicsi allatot. Amikor az en macskam kapott el egy helyi verebet, az is a feszekbol repult ki, en levittem a helyi allatorvoshoz es ok kezeltek es tartottak ingyen mig szabadon tudtak ereszteni. De ez Ausztralia, az otthoni rendszert nem ismerem e teren.
2008. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát Kispesten van egy non-stop klinika. Ott biztos, hogy ápolni fogják. Vagyis szerintem. Múltkor is bevittek egy cicust, akit találtak, patkány harapással az oldalán. Még ki se volt nyitva a szeme. És azt mondták, hogy addig ápolják, ameddig fel nem épül aztán gazdit keresnek neki. Szerintem ott ellátják a verebet is.

Ameddig nem tudod orvoshoz vinni addig adj neki egy kis nyugtot. Zárd el egy csendes helyre, tegyél be neki vizet. Szerintem is a sokktól remeg. Ha nem harapta el a torkát és nem okozott a macska nagyon súlyos sérülést, akkor ha felébred, azt úgyis észreveszed. Tegyél alá valami puhát, hagy pihenjen azon. Egy kis víz mellé és ha tudod, vidd el dokihoz.

2008. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1%
Más helyeken meg írtják a verebet... Én mondjuk nem nagyon fogdosnám, még vmi betegséget terjeszt. Ezért jutott ide a világ, mert bele akarunk szólni a természet rendjébe... Megmentünk minden esetlen állatot, ami egyébként a természtes szelekció miatt elpusztulna, de mentsd meg nyugodtan jót tesz egyelőre a lelkiismeretednek, majd pár év mulva mikor meg a sz*rt kell takarítanom, meg beleköltöznek a sövényedbe stb stb stb, majd akkor meg ne nyavalyogj!
2008. aug. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Az előttem hozzászólónak annyit hogyha nem tudsz értelmes választ adni akkor nyomd le a torkodon a csirkeszart oszt húzd el innen a beledet!


A kérdésre válaszolva nem hiszem hogy túl fogja élni.A macskának élesek a fogai és meglehet hogy megnyomhatta valamilyen fontos szervét meg a sokkhatás ami érte.Kicsi rá az esély hogy meggyógyul.Főleg ha mindig csukva van a szeme lehet hogy már haldoklik.

2008. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

héhé...

Legyünk egy kicsit optimistábbak.Én reménykedem benne,hogy meggyógyul a kismadár.Az az ember,aki a verebek irtásáról beszélt,az meg fix,hogy gyűlöli az állatokat.Legalábbis én olyan állatbaráttal még nem találkoztam,aki így beszélt volna egy állattal is...National Geographic-ban is írták,hogy sok helyen kihalófélben vannak a verebek....Ha tudod,mentsd meg.

Vidd el gyorsan orvoshoz,aztán meg írj légyszi,hogy mi lett vele.

pápá

2008. aug. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat az értelmes hozzászólóknak (itt nem a 3. hsz.-ra gondolok), de a kismadár ma reggelre elpusztult..:(
2008. aug. 15. 10:50
 7/9 anonim válasza:
100%
Uhh egyébként aki pesti, az tudja, hogy az állatkertben van egy madármentőház, ahova befogadnak elárvult, fészekből kiesett, sebesült meg stb. madarakat, gondozzák, etetik, meggyógyítják. Az álletkert honlapján asszem le is van írva telszám, és ha madarat viszel be, nem kell jegyet venni!
2008. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos ilyen esetben csak reménykedni lehet, hogy tóléli. Ha nincs komolyabb sérülése, akkor akár túl is élheti. Az a baj, hogy a madarak amúgy is érzékenyek, hát még a fiókák. Még a sokkhatás is végzetes lehet.

Ha eltörik a szárnya, nem lesz képes önálló életre, akkor végig az ember segítségére szorul.

2008. nov. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Pörköltnek tuti finom...
2010. jún. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!