Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek ez milyen madár...

Szerintetek ez milyen madár lehet?

Figyelt kérdés
Képet sajnos nem tudok belinkelni...de ellepték a kertünket-(maradt a szőlőtőkéken egy pár fürt még őszről) gyanítom, hogy a közelünkben lévő hőerőmű melletti láposban élnek és a fagy miatt jöttek onnan ki. Leírás: fazonra pont olyanok mint a feketerigók, csak a hímeknek világosbarna a mellkasa, sötétbarna a szárnya, a hasuk és a szárnyuk között a hátuk világosszürke, a farkuk fekete. A tojók világos-és sötétszürkék. A csőrük, lábuk szintén sötétszürke mind a 2 nemnél. Köszi ha valaki tudja, kíváncsi vagyok :)
2010. jan. 28. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem ezek rigók. De szerintem fordítva van, mert a rigóknál a nőstény a barna színű, a hím a feketés. Honnan tudod látás alapján hogy melyik a hím és a nőstény?
2010. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem fenyőrigó.

[link]

2010. jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A rigó hímje nem foltos, fekete és a lába sárga.
2010. jan. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

vándorrigó:

[link]


szőlőrigó:

[link]


léprigó(Ő nem annyira):

[link]


fenyőrigó:

[link]


örvös rigó:

[link]

2010. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

váááá köszi :))

A fenyőrigó a megfejtés :)milyen szépek közelről :) (sajnos nagyon rossz a szemem távolra, azért láttam csak kb. a színeket, a mintát nem :) de nagyon szépek :)

Amúgy onnan tudni, h melyik milyen, h a tojó mindig visszafogottabb színű. 2 féle színt-összeállítást láttam a "csordában" és amelyiken nincs semmi "extra" tunning, az a tojó :)

2010. jan. 28. 17:17
 6/7 anonim ***** válasza:
A fenyőrigónál, nem lehet ivart határozni ránézésre. Valószínű, különböző fajokat láttál. Előfordulnak vegyesen is. Pl. lehet még énekes rigó, léprigó, szőlőrigó. Leginkább a szőlőrigó hasonlít rá.
2010. jan. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hm...pedig esküdni mertem volna...akkor csak a szürke madarakat nem tudom már :) egyébként nincs ilyen cirmosság a szemüknél, szóval inkább a fenyőrigó. De mindegy is, a lényeg, hogy rigófajta-elképzelni sem tudtam, hogy milyen madarak, nem tudtam h a rigóknak ennyi fajtája van :)
2010. jan. 28. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!