Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madár tud sírni vagy nem tud?

Bob76xd kérdése:

A madár tud sírni vagy nem tud?

Figyelt kérdés
Én egyszer sem láttam hogy a madárnak fújna a szeméből a könny. De azt hallottam egyszer, hogy csipog ha valamije fáj vagy éhes. Szóval a madár tud sírni vagy nem tud ?

2014. nov. 26. 13:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha a madárnak nem folyna a szeméből a könny, akkor csak csipogni tud ?
2014. nov. 26. 13:55
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
a madaraknak nincsenek érzelmeik, mert igen kezdetleges ösztönlények
2014. nov. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szerintem nem sír csak jelzi hogy valami baja van.

Fújna helyesen folyna

2014. nov. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sírni nem tudnak.

De pl. a papagájoknál a viselkedéséből látni hogy ha valami baja van. Nem feltétlenül hanggal jelzik a bajukat. Van fájáskor,kellemetlenségkor használt hangjuk de azt akkor használják amikor hirtelen fájni kezd valamijük, a sérülés pillanatában jelezhetnek hanggal. Utána ha fájdalmuk is van hanggal nem jelzik csak a viselkedésükből látszik hogy valami nem oké.

2014. nov. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A madaraknak is vannak érzelmeik! De nem úgy reagálja le a dolgokat, mint egy ember, nem tud sírni, de ha valami hiányzik neki azt jelzi a maga módján, a fajtájának megfelelően. Rikácsolásba kezd, vagy ha nincs elég mag a tálba a tál szélét csipkedheti, zöröghet vele, figyelemfelkeltés képen. Nem buták a madarak és nagyon ragaszkodhatnak a gazdájukhoz, tehát vannak érzéseik.
2014. nov. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!