Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájnak lehet...

Hullámos papagájnak lehet gránátalmát adni?

Figyelt kérdés
Esetleg a vizébe lehet neki tenni a gránátalma levéből??

2014. dec. 6. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet. Az egyik legegészségesebb kaja. A belsejében lévő piros magokat add csak nekik.


Elsőre nem biztos hogy megeszik mert a magok kívülről simák és ha ráharapnak a leve belespriccel hirtelen a csőrükbe így valószínű hogy nehezen kedvelik meg mert ez a dolog nekik nem annyira megszokott mint egy nagyobb papagájnak aki egyből megkóstolja és akár meg is szereti elsőre.


Én először úgy adtam nekik hogy éles késsel a magokról levágtam apró darabkákat amik egyből össze is mentek mert kifolyt belőlük a lé de ezekkel a mini piros darabkákkal etettem őket kézből hogy megszeressék az ízét. Több ilyen alkalom után próbáltam olyan darabokat adni nekik amikben bennmaradt a lé hogy amikor ráharapnak a csőrükbe spricceljen. Aztán félbevágott magot adtam nekik már nem csak kézből így ha megnyalták érezték az ízét és nyugodtan ráharaphattak nem érte őket meglepetés. Fokozatosan így jutottunk el oda hogy ma már elég ha eléjük rakom a gránátalma magokat és a hullámosok is, nimfák is bátran beleharapnak, megeszegetik. Az egyik kedvencük.

Nálad lehet egészben is elsőre, másodszorra megeszik a magokat nem tudom. A nimfáimat ismerve nekik elsőre tuti nem ízlett és tetszett volna a lé miatt ha egészben kapják. A hullámosok pedig még fiatalok voltak és nem akartam elvenni a kedvüket az új kaját kóstolásától esetleges kellemetlen élménnyel így én inkább így csináltam.

2014. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :) :D
2014. dec. 7. 07:57
 3/4 anonim válasza:
lehet, bizony:) sőőt, imádni fogja!
2014. dec. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Okés!!!

Kösziii! :) :D

2014. dec. 12. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!