Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Csendes papagáj Több mint egy...

Csendes papagáj Több mint egy hónapja van egy hullámos papagájom de nem igazán hallatja a hangját . Miért nem csipog?

Figyelt kérdés
Valamivel több mint egy hónapja vettem egy hullámos papagájt kereskedésből mert felénk nem igazán tenyésztik .... Sokan voltak egy kalitkában de egészségesnek tüntek, sokáig figyeltem őket. Aztán kiválasztottam az egyiket amelyik nyugodtabbnak tünt. Elkülönitették mert csak másnap tudtuk hazahozni. Az elárusitó azt mondta nagy szája van, de ezt nem igazán látom azóta ... Én mozgássérült vagyok és a házunk 2 szintes és elég sokat vagyunk fent és a madarat se akarom egyedül hagyni ezért velem szokott lenni fent is. Viszont máskor a szobámban van. Olvastam hogy a kalitka egy helyen kéne álljon de ha csak egy helyen hagynám sokat lenne egyedül ami megint nem jó ..... AMI aggaszt az az hogy nagyon keveset mozog, nem csicsereg csak esetleg ha többen vagyunk körülötte és beszélgetés van, bele - bele szól de ennyi. Enni eszik rendesen, elég sokat. Nagyon gyorsan kezes lett, meg tudom simogatni, szereti. és ráül az ujjamra. Viszont aggaszt hogy inaktiv és csendes még ennyi idő után is .. Egészséges? (Annak tünik.) Mi baja? Mit tegyek ?

2015. jan. 10. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eszik, iszik, akkor biztosan nincs baja, talán magányos és azért szomorú, kellene mellé egy másik papagáj, akkor majd megjön a hangja.
2015. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanezt mondom amit előttem is. Párban sokkal jobban érzik magukat. Két időszakban volt papagájom. Az első időben először egy hímet vettem, majd mellé kaptam két tojót. Hú hárman amit műveltek, naphosszat tornáztak veszekedtek, pöröltek. Aztán nagy kihagyás után a garázsomba tévedt egy kis hullámos. Sikerült megfogni így újra lett madaram. Ez volt bő egy éve. A kis tojó ugyanígy evett, semmi gond nem volt, mondjuk csiripelni szeretett magában is. Aztán júliusban beszereztem egy tenyésztőtől egy hímet mellé. Mintha kicserélték volna. Sokkal vidámabb, mozgékonyabb madárka lett belőle. Érdekes módon a szája beragadt azóta nem sokat beszélnek, csak ha rájuk jön. Ajánlom vásárolj egy másikat mellé és remélhetőleg megjön a kedve. De van olyan is hogy ilyen a természete.
2015. jan. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha eszik, iszik, ürüléke normális akkor nem hiszem hogy beteg.

Mennyi idős a madár? Ha esetleg nem mondták akkor írd le milyen színváltozatú,milyen színű a madár. És hogy a viaszhártyája(csőre fölötti orr része) milyen színű.

Ebből meg lehet mondani hogy fiatal madárról van-e szó vagy már felnőtt.

Kép esetleg nincs róla, tudsz mutatni? Akkor legalább azt is meg tudnánk nézni van-e rajt, látni-e rajt valami oda nemillő, betegségre utaló dolog.


A másik az hogy a hullámos papagájok de minden más papagájfaj is csapatban, párban élő madár így nem jó nekik egyedül, magányosak és gyakran inaktívvá válnak ha egyedül vannak de gyakoriak az egyéb viselkedésproblémák is az egyedüli papagájoknál. Az ember NEM társa a papagájnak. Az ember sose fog tudni velük úgy és annyit, annyi féle módon kommunikálni, foglalkozni mint ahogy ők teszik egymással. Az ember nem tud velük repülni pedig ők madarak így nagyon fontos nekik és a repülés jó szórakozás, társas viselkedés is mert közbe játszanak, kommunikálnak egymással. Aztán az ember nem tud velük lenni napi 24 órát életük végéig, nem tud vele aludni a kalitkában,stb. Mint említettem csapatban élő madarak így csapatosan esznek, tollászkodnak,stb ez ösztönös náluk és kapcsolatfenntartó szerepe is van. A biztonságérzetükhöz is kell fajtárs mivel prédaállatok. Egymást figyelve motiválják egymást állandóan így nem unatkoznak és sose magányosak.

Tehát mindenképp vegyél neki egy fajtársat.


Harmadszor pedig mekkora a kalitkája és mi van benne?

Mint említettem fontos nekik a repülés mivel minden porcikájuk repüléshez készült. A hullámos papagájok naponta több kilométert repülnek a vadonban. A repülésre szükségük van az egészséges szervezethez, egészséges szervekhez, erős immunrendszerhez,stb de a szellemi, lelki egészséghez is szükségük van rá. A felesleges mentális energiáikat csak repüléssel tudják levezetni. A felgyülemlett "agyi" energiák is szoktak sokféle viselkedésproblémát okozni.

A minimális kalitkaméret 1-2 hullámosnak kb. 50cm mély 100cm hosszú és tetszőleges magasságú de minél nagyobb annál jobb. Ha a szoba madárbiztossá lesz téve és csináltok nekik kiülőt és naponta ki lesznek engedve kb. 4 órára legalább akkor elég nekik a fent említett 50x100cm-es kalitka is de lehet nagyobb is. Ha viszont nem lesznek kiengedve akkor nagyobb kell nekik.

Az is fontos hogy milyen a kalitka rácsa, formája, ajtaja és hogy mi van a kalitkában. Erről küldök privátban linket.

Másrészt a hullámos papagájok eredeti,egészséges természete: hiperaktív, állandóan tevékenykednek, csipognak, bohóckodnak, kíváncsiskodnak de ezt csak akkor látni amikor fajtársuk is van és megfelelő a környezetük, ingergazdak a környezetük mert csak ilyenkor tudnak önmaguk lenni.


Ja és a kalitkának csináljatok helyet valahol ahol világos van napközben, a kalitka hátulja a falnál van, nincs huzat, messze van a konyhától illetve a konyhai szagok/gázok nem juthatnak el a madarakig, a kalitka vagy legyen legalább 160-170cm magas vagy ha csak pl. 1 méter magas akkor tegyétek állványra/asztalra hogy ne legyenek túl alacsonyan, a szobában ahol a madarak vannak ne használjatok vegyszereket, illatos gyertyákat, sprayket, parfümöt, ne dohányozzatok,stb.

Egy fix helyen legyen a kalitka ahol naponta sokat vagytok, mászkáltok. Amikor pedig nem vagytok ott akkor se lesz bajuk mivel ott lesznek egymásnak.

2015. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és az hogy mennyit csipog attól is függ milyen nemű mert a hímeknek általában sokkal többet jár a csőre mint a tojóknak de ez egyedfüggő is.
2015. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat :) nem igazán tudok társat venni neki az a baj mert ugye nekem segiteni kell a takaritásban :/ és ebbe az egybe se könnyen egyeztek bele. hím papagájként adták el, szerintem az, a viaszhártyája egy hónapja mikor vettük rózsaszines volt, most mintha kezdett kék lenni. szóval gondolom fiatal. az a gond hogy romániában élek itt nem igazán figyelnek az állatokra csak az a lényeg hogy eladják ..... a kalitka nem kicsi ,kényelmesen elvan benne ,még repkedni is tud, bár nem sokat mozog ...próbáltam kiengedni, mármint az ajtaját kinyitottam a kalitkának, több ideig így volt, de nem hogy nem jön ki, annyira meg van szeppenve a nyitott ajtótól hogy megmozdulni s enni is alig mer, amig ki van nyitva ..
2015. jan. 11. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:

2 hullámost nem nehezebb takarítani mint egyet. Amikor felsöpörsz körülöttük mindegy hogy kevesebb vagy több maghéjat söpörsz fel mert így is úgy is fel kell söpörni, amikor takarítod a kalitka alját mindegy hogy x mennyiségű ürülék van vagy kétszerannyi mert ha 1 madár van ha 2 mindenképp ki kell takarítanod a kalitka alját,stb.

Neki NAGYON sokat jelentene egy fajtárs.


A leírásod alapján hím, most kezd ivarérni.


A nem kicsi kalitka mit jelent pontosabban? Hányszor hány cm(méxhoxma)? Mert mindenkinek mást jelent.

Nálam 1 méteres kalitkában vannak úgy hogy naponta 4-6 órát kinn vannak a szobában/lakásban mégis gyakran kicsinek érzem a kalitkájukat. És okkal szerintem. Ausztriában a magányos tartás és a kalitkában való madártartás tilos. A nimfapapagájoknak amik kicsivel nagyobbak a hullámosnál biztos ismered őket Ausztriai jogszabály szerint 2 méter magas, 1 méter mély és 2ésfél méter hosszú szobai röpde a minimális élettér. Ebből ki lehet következtetni hogy a hullámosoknak mekkora a minimum nagyjából. Tudom ez Magyarország, az meg Románia és nem Ausztria de ugyanolyan hullámosok élnek ott is mint itt tehát ugyanaz az igényük, szükségletük. Egy biztos a hivatalosan hullámos papagájnak való kalitkák amik kb. 40x60cm alapterületűek nagyon kicsik és nem alkalmasak hullámos papagáj tartásra max. úgy hogy a madarak csak aludni mennek bele és napközben a szobában vannak.


Mint írtam a biztonság érzetükhöz, bátorságukhoz is kell a fajtárs. Egyedül sokkal félősebbek. Amikor többen vannak bátorítják egymást. 2 vagy több madárból az egyik mindig bátrabb a többiek jelenléte miatt és megteszi az első lépést(pl. belekóstol az új kajába, megrágja az új játékot, megvizsgálja a nyitott ajtót,stb) aminek hatására a másik is átvált félelemről kíváncsiságra.

2015. jan. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
40x50/60 centi alap terület, 40/50 centi magasság. kvagyb pontosan nem tudom :)) ma ujjon kivettük a kalitból aminek az lett az eredménye hogy kb egy órát üldögélt egyik dobozomon utána kb negyedórát a földön. sokat nem repült... végül odavittük a kalitkát neki és bement . nagyon éhes volt, mikor bement evett egy adagot a kezemböl, simán és mohón pedig azelött sose csinált ilyet. legalábbis nem ilyen könnyen. Megbeszéltem anyuval ha többször lesz kiengedve éss ki szokik de a viselkedése továbbra se változik, ilyen depressziós marad, nemsokára kap társat :)
2015. jan. 12. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!