Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madaram legyen?

Milyen madaram legyen?

Figyelt kérdés
Ami okos, és meg lehet tanítani szavakra, vagy kék vagy sárga, de bármilyen színű jó.Imádom az állatokat, főként a madarakat és a hörcsögöket, tengerimalacokat!Milyen madarat lehet beszélni tanítani, ami nem nagyon vad, és nem nagyon csipked.?
2010. febr. 6. 13:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Állítólag már a hullámos papagájt is, de nekem még nem sikerült, nimfapapagájt viszont biztos, de csak hímeket, mert nekik olyan a hangképző szervük szerkezete, ami erre alkalmas. Az én saját nevelésű, nálam született egyik hím nimfám sikeresen tanul. Viszont tenyésztőtől javaslom a beszerzést és minél fiatalabb korban (2 hónapos a legfiatalabb, amit már el lehet választani a szülőktől).

Az egyik legjobb hangutánzó képességgel a jákópapagáj rendelkezik, de az nagyon drága.

2010. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hullámos papagáj. A kakadu hihetetlenül vicces, de az bizony nagy és gyakran vad is. Vagy vegyél szajkót. :D
2010. febr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

Adhatok egy jó tanácsot?

Tarts MAGYAR madarat! Felejtsd el a papagájokat!

Miért? Mert a papagájok külföldi madarak, ezen a klímán sosem fogják annyira otthon érezni magukat, mint egy magyar madár. Egyébként én személy szerint (nem tudom miért) sose szerettem a papagájokat, műmadaraknak tartom őket, egyszerűen távoliak. De egy hazai madár, azt magáénak érezheti az ember, az hazájához is kötődik:D És hidd el, meg lehet őket is ugyanúgy tanítani beszélni!!!

Na, akkor most lássuk a választékot:

Mindenképp a varjúfélékkel érdemes foglalkozni. Ennek több oka van:

1. Nem védettek, szabadon lehet őket vadászni, vagy, esetünkben tartani.

2. A legintelligensebb madárfélék.


A magyar nem védett varjúfélék: szarka, szajkó, dolmányos varjú.


Szarka: ő az: [link]


Nagyon jól alkalmazkodott a városi élethez, bizonyára láttál már, nem ritka látvány. Előnye az, hogy őt a legkönnyebb beszerezni, mivel szinte mindenhol fészkel.

Én mondjuk személy szerint nem kedvelem annyira, igaz, még nem tartottam, de tanultam olyantól, aki nagyon sokat foglalkozott velük, szóval ismerem. Kicsit úgy tudom, butuskább, de nyilván lehet vele is szórakozni.


Szajkó: a kedvencem, ilyet tartottam én is. Igazi erdei magyar madár, akármelyik vadász ismeri. Mátyásmadárnak is nevezik. Róla van szó: [link]


[link]


Beszerezni őt sem annyira nehéz, ha az ember tudja, hol keresse. Nagyon okos, kíváncsi, mindent megfigyel, mindent elcsen. Ha van valami az emberen, ami élénk színű, azt rögtön elkezdi birizgálni. Közismert, hogy ezek a madarak lopják az ékszereket. Ez teljesen igaz, de nemcsak azt, hanem minden mást is. Még egy pénzérmét vagy kavicsot, vagy színes műanyagdarabot is, és eldugdossák mindenfelé.

Szóval haláli jó fej, kívááncsi és okos. Természetesen megtanul beszélni is egy idő után. De amúgy nemcsak azt, hanem mindenféle hangot: én pl füyültem neki mindig, és tök ugyanúgy tudott fütyülni, mint én, egy csomóan kérdezték, hogy miért fütyültem, aztán kiderült, h ő volt... meg pl. a talicskakerék csikorgását vagy a dudálást is megtanulják. Ja és szép, tetszetős madár.


Dolmányos varjú: [link]

Őt nem igazán ismerem, hallottam róla mindenfélét, gondolom általánosságban azok igazak rá, amik az előzőekre, bár állítólag ő is butuskább egy kicsit. Meg nyilván nagyobb hely kell neki. Kb. akkora, mint egy vetési varjú.


Viszont érdemes megjegyezni, hogy nekik kicsit nagyobb hely kell. Nekem volt röpdém, abban kényelmesen elfért a szajkóm. Plusz, ha van rá időd, akkor, ha nagyon sokat foglalkozol vele gyerekkorában, akkor nem is nagyon kell röpde/kalitka nekik éjszakára, mert úgy hozzád szokik, hogy nyugodtan elengedheted, minden éjszakára visszajön. Én is így akartam, csak sajnos nem volt elég időm.


Etetés: nem nagy igényűek, a konyhamaradékot is megeszik. Nem válogatósak. A lisztkukac is jó, de inkább csemegének. Én általában adtam nekik áztatott macskakaját (teljesen jó nekik), gyümölcsöket, amikor volt időm szöcskét is fogdostam. Húst csak nagyon ritkán.

Ami fontos, hogy mindig legyen tiszta vizük.


Beszerzés: van olyan hely, ahol árulnak, de sokkal jobb, ha te szeded ki a fészekből. Mert akkor már az elejétől fogva te neveled. Meghát ingyen van. Erről írok bővebben, ha érdekel.


Én csak ajánlani tudom őket, mert nagyon jó fejek, tudnak mindent, amit egy papagáj, és magyar madarak. Szerintem ezeket kellene inkább népszerűsíteni. Ha kell még info, írok szívesen.

2010. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ja, és ezt is javaslom: [link]


Utolsó voltam.

2010. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én se kötődöm Magyarországhoz annak ellenére, hogy itt születtem, de rengeteg a bunkó ember. És nem javaslom a magyar vadon élő madarak befogását, pláne, ha a kérdező nem ért hozzá, mert lehet, hogy véletlenül egy védettet fog be, aztán kapja a büntetést.
2010. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Én se kötődöm Magyarországhoz"

az elég nagy baj



"annak ellenére, hogy itt születtem, de rengeteg a bunkó ember."


Ezzel meg mit akarsz mondani?


Egyébként meg nem befogni kell, hanem a fészekből kiszedni. (semmi baja nem lesz, mivel nem védett, és nyilván nem azért szedi ki, hogy otthon kínozza. És igen, attól még az a fészekalja nyugodtan fog tovább élni.)

Nem ért hozzá, és rosszat "fog be"? Szerinted ha nem ért hozzá, akkor hogy fogja be egyáltalán? Hisz aki nem ért hozzá az befogni sem tudja.

Amúgy gondoltam, ha kedvet kap rá, akkor nyilván ír e-mailt, és majd elmondom neki, hogy mire kell figyelnie. Ha érdekli, fog érdeklődni. Mellesleg szerintem egy szajkót elég nehéz nem felismerni...

Ja és ne aggódj amiatt, hogy esetleg rosszat fog be. Elárulom, a szarkák ezerszer annyit ártanak, azzal hogy minden védett madár fészkét kirabolják.

2010. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nos, ha egy esetleg védett madár fiókáját kiszedi a fészekből, mert nem tudja megkülönböztetni a faját, akkor ugyanúgy megkapja a büntetést, mint ha befogna egy kifejlett példányt. Elég szigorúak a szabályozások.


Azért nem kötődök Magyarországhoz, mert az itt élő bunkó, önző, egymáson áttaposó magyarok elvették a kedvemet.


Amúgy meg a kérdező világosan leírta, hogy színes (kék, sárga...) madarat szeretne, azok pedig leginkább papagájok (esetleg kanári, de az inkább az énekéről híres, nem a beszédkészségéről).

2010. febr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Nos, ha egy esetleg védett madár fiókáját kiszedi a fészekből, mert nem tudja megkülönböztetni a faját, akkor ugyanúgy megkapja a büntetést, mint ha befogna egy kifejlett példányt. Elég szigorúak a szabályozások. "


Mondtam, hogy ha érdekli, adok bővebb infót és akkor meg tudja különböztetni. Egyébként nem úgy van ez, hogy odamész egy fészekhez és belenézel, hogy az a fióka-e, és kiszeded. Nem. Előtte hetekig figyeled, és nézed, ahogy a szülő-madárpár odaszáll. Meg kell figyelni, hogy mikor nőtt meg elég nagyra a fióka.

Mellesleg egy szarkafészket igen nehéz eltéveszteni...


"Azért nem kötődök Magyarországhoz, mert az itt élő bunkó, önző, egymáson áttaposó magyarok elvették a kedvemet. "


Ez rendben van, de neked kellene megmutatnod, hogy vannak normális emberek. Több a hozzád hasonló ember, mint hinnéd. Példát kell mutatni. Nem fog ez így örökké menni. És attól, hogy valaki külföldre költözik, nem lesz jobb. Nézd meg Széchenyit, mekkora volt a hite, és mit tett az országért! Vagy Dobót! Szerintem az ő helyzete, a 3 részre szakadt Mo. kicsit kilátástalanabb volt, mint pár hülye politikus.


"Amúgy meg a kérdező világosan leírta, hogy színes (kék, sárga...) madarat szeretne, azok pedig leginkább papagájok (esetleg kanári, de az inkább az énekéről híres, nem a beszédkészségéről)."


Jó, de azt is írta,h neki végül is mindegy. Amúgy a szarka meg a szajkó kifejezetten mutatós madár.

2010. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Széchenyi gazdag volt! Én nem vagyok az.
2010. febr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amúgy hiába utálhatod a papagájokat, én évek óta tenyésztem a nimfákat sikeresen, és hangutánzásra is sikeresen tanítom azt, amelyikkel ezen a téren foglalkozom. Nagyon jól érzik magukat ezen az éghajlaton olyan gazdival, aki szereti őket.
2010. febr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!