Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell a papagájok...

Hogyan kell a papagájok karmát vágni?

Figyelt kérdés
az egyik hullámosomnak észrevettem hogy túlnövőben a karma. Én soha nem vágtam még nekik, és emiatt kérdezem hogy itthon vágjam le én, vagy vigyem orvoshoz? Nehéz művelet? azt tudom hogy eret nem szabad érnie mert akkor elvérezhet.
2015. jan. 24. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy, mint a sajátod. Csipesszel, vagy ollóval. Csak vigyázni kell arra, hogy élő részt ne vágj meg. Azt lehet látni, hogy meddig fut benne az ér, honnan kezdődik a túlnőtt rész. Persze nem közvetlenül ott, hanem kb. 2 mm ráhagyással kell levágni. Nem kell ahhoz állatorvos, én is magam vágtam annak idején, mikor voltak hullámos papagájaim. Ha óvatosan csinálod, és ügyelsz arra, hogy ne nagyon ficánkoljon közben a madár, akkor nem lesz semmi probléma.
2015. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp körömcsipesszel. Olló nem jó.


DE ha csak túlnövőben van tehát még nem hatalmas, nem akad be sehova akkor még ne vágd le mert lekoptathatja. Ha nem muszáj nem érdemes vágni mert csak megzavarod a természetes növekedését és a rendszeres vágástól elkezd gyorsan nőni így egyre gyakrabban kell vágnod és egy idő után ez véglegessé válik tehát olyan gyorsan fog nőni a karma hogy élete végéig vágnod kell mert a madár képtelen lesz annyit koptatni mint amennyit nő. Alap esetben a kopás és a növés mértéke beáll egyensúlyba és mindig pont jó a madár karma (lásd utcai madarak).


Ülőrudak különböző vastagságú természetes faágak? Ha nem sürgősen cseréld le nem permetezett almafaágakra, autóúttól távoli nyírfa, nyárfa, fűzfa ágakra. Ha most is faágak elég vastagok? Hullámos papagájoknak legalább másfél-2cm vastag ágak kellenek de az a jó ha van mindenféle tehát legyen vastagabb akár 3-4cm vastag is és a vastagabb ágakon elágazásként hagyj vékony akár pár mm vékony ágakat is. És legyenek nyugodtan ferdék, lejtősek, elágazóak, görbék.

Megfelelő ülőrudak mellett nem nő túl a karmuk. Arra is gondolj hogy ha sokat vannak kinn a szobában akkor a kalitka tetejére is tegyél megfelelő vastagságú faágakat, csinálj belőlük kiülőt mert a megfelelő mértékű karomkopáshoz sok időt kell az ágakon tölteniük.

2015. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ilyen faágak voltak bent, de újra keresnem kell akkor. Hamar szétszedték, a kérgét leszedegették, tönkrement alattuk. Ha kint tartózkodnak egy fali tányérra szoktak felülni, vagy a függönykarnisra. A kalitkára eddig nem szálltak le, pedig ott van nekik faág.
2015. jan. 25. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!