Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 2pár nagysándornak elég egy...

2pár nagysándornak elég egy 2,3m hosszú 1m széles 2m magas röpde?

Figyelt kérdés
Tudtok olyan embereket akinek van fiatal tenyészpár?

2015. febr. 20. 06:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A hosszát semmiképp se mondanám jónak. A röpdét minimum 5-6 méter hosszúra csinálnám de minél hosszabb annál jobb. A mélység 2 méter legyen inkább.

Ha kinti röpdéről van szó akkor a fent írtakat a kinti/nyitott részre értem, a fedett rész ehhez jön még pluszba.

2015. febr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én inkább külön tartanám a két párt mert költés idején elég csúnya dolgok fognak történni. Egy párnak elég az ekkora hely.
2015. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

Ha különveszed a két párt akkor se elég ilyen kicsi röpde. A röpde hossza a legfontosabb, minél hosszabb annál jobb de azért a röpde mélysége is akkora legyen hogy kényelmesen elférjenek benne repülés közben, ne legyen kicentizve tehát hogy ha pl. 50cm a szárnyfesztávolságuk akkor legalább 100cm mély a röpde és ha több a szárnyfesztávolságuk a röpde mélysége is nagyobb.

Én 1 nimfa párt se tennék ekkorka röpdébe ha nem szobában gyakran kiengedett kedvencekről hanem tenyészmadarakról van szó.


Egy lelkiismeretes, empátiával rendelkező,stb ember madártartásnál azt IS szem előtt tartja hogy madarakról azaz a levegő urairól van szó. Ebből kiindulva repülésre születtek, a természetben a repülésről szól az életük nagy része, naponta sok kilométert tesznek meg, a repülés a fő mozgásformájuk és nem a 2 lábon való ülés,mászás. A tüdejüktől kezdve az agyukig mindenüknek szüksége van a repülésre ahhoz hogy egészséges maradjon. Tehát egy 2-3méter hosszú röpdében az a kb. másfél-2 méter amit "repülni" tudnak 2 ág között nem nevezhető repülésnek, az csak inkább éppenhogy annyi hely hogy meg tudják mozgatni kicsit a szárnyukat ha elzsibbadt.

Ez pont olyan mint hogy sokan tartanak arákat 8-10 méter hosszú röpdében míg mások akik tényleg együtt éreznek az arákkal és képesek megérteni,felfogni a valódi szükségleteiket azt mondják hogy az aráknak való röpde 100 négyzetkilométeres ahol a felső határ az ég magyarul egyáltalán nem kéne őket fogságban tartani mert nem lehet őket úgy tartani hogy az minden szempontból jó legyen nekik, a fogságban való élet csak az embernek jó nekik nem. Ez vonatkozik minden nagypapagájra is de szerintem még a kistestű papagájokra is.

Egy jó/jobb alternatíva a fogságban tartásra az amit a loro park csinál: [link]

[link]

[link]

2015. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!