Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kacsát hogy tartsunk?

Csicsilove kérdése:

Kacsát hogy tartsunk?

Figyelt kérdés
Szeretnék kacsát, és van neki hely bőven, meg minden csak azt nem tudom, hogy mennyi kacsát célszerű vásárolni, és mennyi időset. A kacsatartásról is ha tudtok osszátok meg velem.

2015. márc. 2. 21:46
 1/3 anonim válasza:
hát min. kettőt érdemes venni hogy ne legyen egyedül. de minél több van annál jobban érzik magukat.szerintem a napos kacsa a célszerű...és arra figyelj hogy ha egy helyről veszed (érdemes tenyésztőtől venni őket)szóval valószínűleg akkor testvérek és ha van köztük gádzsér (vagyis fiú kacsa) akkor ne párosodjanak egymással..valamint csak egy fiú kacsát hagyj meg mert ha többen vannak összeverekedhetnek.várd meg még nagyobbak ivarérettek lesznek a kacsák és vegyél hozzájuk egy 1 éves gádzsért máshonnan és akkor biztos nem lesznek testvérek és kiskacsáid is lesznek. a gádzsért onnan tudod felismerni hogy sokkal nagyobb a nősténynél a farktollai felfelé kunkorodnak és az orrán ilyen görcsös kitüremkedés jelenik meg. ha a kacsád elkezd tojni akkor mindennap 1 tojást fog tojni de ne nyulj hozzá. ha véglegesen kitojta magát (kb.14-18 db tojás) és folyamatosan ül rajta akkor olyan 30-35 napig ül a tojásokon. ha kikeltek érdemes rögtön kelés után mindegyiket kivenni megtörölgetni amíg a többi ki nem kel, és így kevesebb az esélye annak is hogy még a többi tojáson ül nem fogja véletlenül se összenyomni őket.(utána rakd vissza és ne nagyon fogdossátok)..igazából nem sokat kell vele foglalkozni annyi hogy nyáron enged ki baromfi udvarba vagy ha az nincs akkor egy füves elkerített helyre és rakhatsz neki ki nagyobb edénybe vizet mert szeretnek nyáron fürdeni...mondjuk nekünk télen az itatójukba is fürdenek és nem fáznak meg. télen nem kell kiengedni viszont hogy ne nagyon fázzon érdemes több szalmát alárakni....száraz kenyeret-péksütit szeretik emellett búza,kukorica stb... meg is darálhatod nekik ...és persze zöldségek-gyümölcsök -pucolékok- csak krumplit ne adj nekik! víz mindig legyen bent nekik, és egy kis dara vagy szemes kukorica, búza stb. sok sikert :)
2015. márc. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen célból akarsz kacsát? Tenyészteni akarod, vagy húst termelni? Mert merőben más a tartásuk. És mi az, hogy hely van bőven? Közös baromfiudvar pl. nem alkalmas a kacsáknak.
2015. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy értem a helye, hogy régen tartottunk kacsát mikor kisebb voltam, és újra szeretnék. Szaporítani szeretném őket! :) Köszönöm a válaszokat :D
2015. ápr. 18. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!