Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak, hogy a nimfa...

Mit csináljak, hogy a nimfa papagájaimnak ne legyenek fiókái? Nem szeretnék piciket és hallottam, hogy ezt meg lehet oldani, csak nem tudom hogy.

Figyelt kérdés
Van egy fiú nimfám, és szeretnék venni neki párt, de csak akkor engedik meg a szüleim, ha nem lesznek fiókák. Mit tegyek, hogy ne legyenek? Köszönöm előre is! :)

2015. márc. 16. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha mindig elveszed tőlük a tojásokat, akkor nem lesznek fiókák! Tudod a madarak nem elevenszülők, igen egyszerű az abortusz az esetükben!

Kb. 5-es biosz anyag...

:D

2015. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha elveszed a tojásokat, akkor fontos, hogy a helyükre tegyél műtojást, így a tojó nem fog megint tojni, ami kimerítené a szervezetét.
2015. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem lesz fészek, nem valószínű, hogy tojnak!

És az se biztos — attól, hogy lesz 2 különböző nemű madarad — hogy párzani fognak.

2015. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Szerintetek érdemesebb a fiú mellé egy fiút venni, vagy inkább tojót vegyek hozzá? :)

És ha nincs fészek, és a földre tojik? :o Akkor cseréljem ki? mert hallottam egy olyat, hogy fel kell rázni a tojást...

2015. márc. 17. 19:39
 5/8 VénPetike válasza:

A párzás alatt (ápr. szept

.) szét kell választani a madarakat

.

2015. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Két nimfám van, párnak hitték őket, idővel kiderült hogy mindkettő tojó, ennek ellenére tavasszal és ősszel tojnak úgy pár hétig. Értelem szerűen hím hiányában nekem nincs olyan problémám, hogy kikelnének, így bent szoktam hagyni a tojásokat ameddig már nem érdeklik őket.

Hallottam, hogy van aki azt csinálja, hogy egy tűvel kiszúrja a tojásokat, így életképtelenné teszi őket, viszont a madár ülhet rajtuk ameddig akar. Nem tudom, ez mennyire humánus módszer, de gondolom nem sokban különbözik attól mint mikor elveszik tőlük a tojást.

2015. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Ja, és nincs fészek :D Megoldják, csinálnak maguknak.

Vagy nem. Újabban már csak letojnak a kalitka aljára és ott csücsülnek.

2015. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nem tudom, nekem ez olyan morbid, hogy felrázzam a tojást meg kiszúrkáljam esetleg kidobjam... Tudom, hogy ha ezeket el akarom kerülni akkor hagyjam hogy legyenek fiókák, de nem tudom.. Mindegy majd ha sor kerül rá, megpróbálom! Köszönöm szépen! :)
2015. márc. 28. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!