Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kotlós tyúk mikor eszik?

A kotlós tyúk mikor eszik?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 07:55
1 2
 1/13 anonim válasza:
Időnként leszáll a tojásokról néhány percre.
2010. febr. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
És amikor leszáll akkor pottyant is egy óriásit.
2010. febr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Pár naponta leszáll a tojásokról enni , inni és pottyantani.

Régen kosár alá rakták fészkestől és időnként levették a tojásokról h elintézze a szükségleteit és utána visszarakták a fészekre.

2010. febr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha pár naponta tenné, akkor abba belepusztulna...

Minek írsz hülyeséget, ha nem is tudod!


Minden nap leszáll és elmegy enni, inni, üríteni, ha van lehetősége esetleg homokfürdőt venni.

Ha magától nem jön le, akkor nekünk kell leszednünk és visszatennünk, különben képes és a tojásokon hal meg!


Pár perctől kezdve egy óráig is lent lehet, de ez idő alatt nem lesz bajuk a tojásoknak, ha kicsit kihűlnek, sőt segít a nyomásváltozás elegendő oxigént juttatni a tojásba a fejlődő embriónak!

2010. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Minek írok hülyeségeket?

Talán mert hülye vagyok?

évente van 3-4 kotlósom, emellett géppel is keltetek kb 100 csibét (kacsát tyúkot, dísztyúkokat)


Én ketrecben szoktam tartani a kotlósaimat.

Volt olyan, hogy az első héten nem szállt le a tojásokról, és amikor levettem őrült módon ment vissza a tojásaira, és nem akart sem inni, sem enni .

Ez egy kis japántyúk volt , igaz a kotlósok sem egyformák.



De az első néhány napon nem is érdemes molesztálni a kotlóst, mert akkor még előfordulhat, h elhagyja tojásait!


De ha gondolod nyugodtan vedd le mindennap.

2010. febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Azonkívül naponta legalább egyszer, amikor a kotlós leszáll a fészekről, megújul a tojásokat körülvevő levegő."


[link]


A szakirodalom azt igazolja, aki lehülyézett, de az elmélet és gyakorlat nem mindig egyezik 100%-ban.

2010. febr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom a kotlósaidat!


Szerintem nem figyeled meg őket eléggé! Én életemben minden évében figyelhettem meg kotlósokat a családi háznál és mindig levettük, de nem hagyta el a tojásait és egy tyúk nem is tesz ilyet sosem!


Még a hozzászólásomra sem figyeltél eléggé! Nem téged hülyéztelek le, hanem azt, amit írtál, mivel nem igaz!

2010. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Amikor megetetik.
2010. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kis énekesmadarak, pl. a széncinke tojó is kirepül időnként az odúból, amikor kotlik. De arra vigyáz, hogy ne hűljenek ki a tojások, mert képes messzire elmenni birkaszőrért, azzal takarja be. Időnként a hím eteti és a közelben őrködik. A kotlóstyúk is ráhúzza a tojásokra a szalmát vagy füvet, ez ösztönös viselkedés. Eszik, iszik, pottyant és visszaül. Minden madár, ha kotlik, lázban ég, ezért szállnak le nehezen a fészekről.
2010. febr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

:D


Ezt te láttad, hogy betakarja szalmával? Mert én még soha életemben nem láttam ilyet egyik madárnál sem! :D


Semmi bajuk nem lesz a tojásoknak, ha kihűlnek, ahogy már írtam! Mivel ez elősegíti a gázcserét a tojáson belül.


Annyi fog történni, hogy lelassul a fióka fejlődése, de amikor felmelegszik újra beindul.

2010. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!