Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájok mikor fog...

Hullámos papagájok mikor fog tojni a tojó?

Figyelt kérdés
Van egy párom és tavaly vettem őket kb.áprilisba.és mikor lesznek ivarérettek,3 hónapossan vettem őket.És csak nyáron fognak tojni? vagy áprilisba is elkezdik már? régebben volt egy párom 4 évesek voltak és sose volt tojás megfelelő volt a környezet stb.. és nem is érdekeltek.... nem akarom ugyanezt..

2015. ápr. 1. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor lehet szaporulatra számítani, ha kellően nagy a kalitka és a környezetből kevés zavarás érkezik, meg persze, ha nem voltak testvérek a madarak. Ha egy helyről veszi őket az ember, akkor sajnos nagy esélye van, hogy testvérek.
2015. ápr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy baj az, ha nem rögtön kezdenek el tojni, hanem sok idő múlva. (Kivéve ha tenyészteni akarod őket) Addig még van időd, hogy rendesen rászoktasd őket a tojáseleségre, esetleg más odúkat is helyezz el a kalitka körül, lehet azért nem tojnak mert nem tetszik nekik az odu helyzete, nem találják biztonságosnak. Az is megoldás lehet, ha most rögtön építesz egy jó nagy kinti röpdét,(2mX1mX2m méretűt) és a mostani madaraid mellé veszel még négyet, hátha kolóniában nagyobb kedvük van a költéshez.
2015. ápr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Alapanyag megvan,rossz az idő,jobblesz akkor állunk neki édesapámmal.még 4 madarat szeretnék venni! és nem testvérek! :) de most bentvan a tojó a házba meg a him is... de szokta etetni a him a tojót! :D
2015. ápr. 1. 11:24
 4/4 Leve2004 válasza:
Én azt hallottam,hogy elvileg 2 pár kell ahhoz,hogy a tojó tojjon.Vagy pedig 2 hím.:)
2015. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!